Wczoraj wieczorem, zgodnie z przewidywaniami poznaliśmy Mistrza Polski sezonu 2012/2013 w piłce ręcznej. Został nim zespół Vive Targów Kielce. Po ciekawym meczu kielczanie pokonali odwiecznych rywali, Orlen Wisłę Płock 27 – 24 i tym samym rozstrzygnęli całą rywalizację 3 – 0.

Podopieczni trenera Bogdana Wenty od początku stłamsili rywali. Doskonała gra defensywna i skuteczna gra w ataku, gdzie brylował Michał Jurecki oraz Krzysztof Lijewski, pozwoliła kielczanom na to by już na początku meczu wypracować sobie bezpieczną przewagę. W pewnym momencie Vive prowadziło już nawet 9 – 3. Od tego momentu zaczęła się tzw. gra falami. Co pewien czas obie drużyny miały przestoje a inicjatywę przejmowali rywale. Jednak kielczanie dzięki wypracowanej na początku przewadze cały czas kontrolowali wynik. Na przerwę schodzili z prowadzeniem 16 – 13. Po przerwie trwała wyrównana walka, ale swój dzień miał bramkarz gospodarzy Marcin Wichary. Dzięki jego interwencjom, Wisła w 45 minucie zdołała doprowadzić do remisu 23 – 23. Kolejne minuty to mocno chaotyczna gra z obu stron. Widać było wyraźnie presję, i chęć wydarcia zwycięstwa rywalowi która często paraliżowała zawodników. Ostatecznie jednak to kielczanie zachowali więcej zimnej głowy i ostetcznie pokonali Wisłę 27 – 24. Tym samym zdobyli swój 10 tytuł Mistrza Polski.

Za kielczanami fantastyczny sezon. Zdobyli Mistrzostwo, Puchar Polski, a w najbliższy weekend zagrają w F4 LM.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Vive był Michał Jurecki, który zdobył 9 bramek.