Fox Sports, uchodząca za konserwatywną telewizję Fox, wyrzuciła pracownika z pracy za poglądy na temat „małżeństw” homoseksualnych. Czy to oznacza, że FOX staje się politycznie prawnym medium?

Craig James został wyrzucony po jednym dniu z pracy ze względu na jego konserwatywne poglądy w sprawie małżeństwa. Co więcej, nie wyraził ich podczas pracy, ale podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej do senatu.

Craig James, były futbolista amerykański, żywo zajmował się też polityką. W prawyborach do senatu w Teksasie próbował, bez sukcesu, pokonać Teda Cruza. W czasie kampanii, tak jak wszyscy kandydaci, odpowiadał na wiele pytań, został też zapytany o poglądy na małżeństwo i seksualność. James, ortodoksyjny chrześcijanin, powiedział, że ufa tym badaniom, które wskazują, że nikt nie rodzi się homoseksualistą. Powiedział też, że aktywni homoseksuaiści „będą musieli odpowiedzieć za swoje czyny przed Panem”. Był też przeciwny legalizacji związków jednopłciowych.

Władze telewizji stwierdziły, że decyzja ta nie była z nimi konsultowana i nie są z niej zadowolone. Rzecznik Fox Sports powiedział: „Zapytaliśmy samych siebie, jak opinie Craig’a wpasowałyby się w naszą politykę zarządzania zasobami ludzkimi. Nie mógł tu mówić takich rzeczy”.

Portal LSN podkreśla, że Craig James jest jedynie „najświeższą” ofiarą prześladowań chrześcijan w USA. Podobnych przypadków, w którym chrześcijanie tracili pracę z powodu poglądów na małżeństwo, było o wiele więcej.
na podstawie:PCh.pl