We Wrocławiu odbyła się Gala Europejskich Nagród Filmowych. Nie obyło się rzecz jasna bez aluzji politycznych krytykujących obecną władzę.

„Polacy, pełni wiary w zjednoczoną Europę, nie spodziewali się, jaki zwrot postaw będzie czekał ich w kolejnych latach. Jak mało wiedzieliśmy” – powiedział Maciej Stuhr, nawiązując do rządów PiS-u.

„Europo, weź prysznic! Europa to nasza przyszłość, nacjonalizm to już przeszłość” – stwierdził z kolei prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Wielką nieobecną była Agnieszka Holland, która przemawiała z telebimu: „Chciałabym być z wami, ale mam inny, nie cierpiący zwłoki obowiązek. Muszę ratować świat. Nie wyjdę z gabinetu owalnego, dopóki nie powrócą pokój i tolerancja. Rok 2016 był rokiem pełnym niepokojów, mroczny wiatr zmian, który powiał w Ameryce spowodował, że gabinet owalny zajmuje teraz sami wiecie kto. Wiatr ten dotarł również do naszych krajów, tak więc siedząc w najważniejszym fotelu na świecie niniejszym przypominam wszystkim filmowcom, że nasza praca stała się jeszcze ważniejsza, nasza praca, rzemiosło, sztuka, mogą zmienić świat na lepsze. W świecie postprawdy i niepewności możemy próbować głosić prawdę. Do dzieła”.

5 KOMENTARZE

 1. No, rzeczywiście, trudno podejrzewać Agnieszkę Holland (czy jak się tam naprawdę nazywa, chyba rzeczywiście Holland) o to, ze nie wie, co mówi.. Że jest zaledwie pożyteczną (Sorosowi) idiotką.. Byłoby to niegrzeczne – suponować cosik takowego :). Podobnie młody Stuhr, którego Tatuś raczej się nie odzywa.. Może Maciek, to rzeczywiście młody, “wykształcony” kretyn i Tata się raczej wstydzi ?.. Jak Wojtek Młynarski – swoich córek co niektórych ? 🙂 …. Nie wiem i, przyznam się – mało mnie to BY OBCHODZIŁO, gdyby ta swołocz NIE MIAŁA dostępu do MEDIÓW… Ale gnój taki, jak Maciek – niestety jest skwapliwie nagłaśniany, moralny autorytet, że się nóż w kieszeni otwiera… No Agnieszce i jej córuni – szerokiej drogi, ośmiesza się tylko.. Powywieszać za to by należało takie indywidua, jak Gross, bo oni szkodzą już z całym rozmysłem i za konkretną kasę… Niestety – pozostają i pozostaną bezkarni, bo nie ma ich kto osądzić i skazać, skoro CAŁA struktura państwowa Polski już nie jest polska, lub służy wiernie Chazarni…
  Również trudno posądzić o debilizm kogoś takiego, jak Rafał Dutkiewicz…
  Zdrajca – murowany kandydat na szubienicę…
  Bo żeby otrzymać KULKĘ – trzeba posiadać ZDOLNOŚĆ HONOROWĄ, której ten Pan NIE posiada…
  Och, namnożyło się tej swołoczy.. Polski już właściwie nie ma…
  Ale miarka się I TAK przebierze.. Choćby nie wiem ile batalionów psów MOSADu na Polaków rzucili…

  2

  0
 2. Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
  Teraz wszystkie żydy będą bronić zdobyczy socjalizmu, demokracji itp.
  Czyli tłumacząc z Polskiego na nasz, podział łupów, który sobie wywalczyli ma być niezmienny do końca świata, albo może się zmienić ale tylko na ich korzyść.
  My goje możemy co najwyżej oddawać im swoje w pocie czoła wypracowane dobra.

  4

  0
 3. Hollandowa tak pitoli, przecież Trump też będzie sterowany przez “naród przebrany”. Córeczka Trumpa wyszła za ortodoksa i przeszła na judaizm, przestrzega świąt żydowskich itp. Ten skowyt i płacz to lament odchodzących icków, nowe icki są gotowi na ich miejsce…

  9

  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.