We wtorek w Teatrze “Polonia” w Warszawie miał miejsce spektakl “Boska”, w którym jedną z ról odegrał Maciej Stuhr. Aktor nie będzie jednak dobrze wspominał tego występu.

W momencie, gdy Maciej Stuhr wyszedł na scenę, kilka osób wstało i zaczęło głośno klaskać oraz krzyczeć „Brawo!”. Jak tłumaczą, był to protest przeciwko ostatnim żałosnym występom Stuhra podczas gali “Orłów”, o czym pisaliśmy na naszym portalu.

Przypomnijmy, że Maciej Stuhr podczas wręczania polskich nagród filmowych kpił m.in. z Żołnierzy Wyklętych i tragedii smoleńskiej. Wobec tego kilka osób zgromadzonych we wtorek na widowni postanowiło nawiązać do tradycji wyklaskiwania aktorów kolaborujących z okupantem.

Chcieliśmy, żeby poczuł i zrozumiał, że nie zgadzamy się na żartowanie ze śmierci czy to Żołnierzy tzw. II konspiracji podziemia niepodległościowego, czy niewinnych ofiar katastrofy 10 kwietnia 2010 r. Chcieliśmy zaznaczyć, że w naszej kulturze nie wypada śmiać się z ofiar, z tych, którzy nie mogą się przed tymi żartami bronić – tłumaczy jedna z osób, która wzięła udział w proteście.

Odtwórczyni głównej roli, a zarazem dyrektor Teatru “Polonia” Krystyna Janda była wyraźnie zbulwersowana zachowaniem młodych ludzi i nakazała ochronie ich wyprowadzenie.

3 KOMENTARZE

  1. Niech szlag trafi stuhrów i całe barachło !!!!Jasny gwint ! Mam 60 a uczę się historii Polski na nowo i ta wydaje się bardziej logiczna, prawdziwa, wciągająca i piękna. Wydaje się, że spada ze mnie powoli jakaś skorupa brudu….Byłem oblepiony nie moją kulturą, chamstwem, prostactwem pochodzącym nie z naszych korzeni….ale ta skorupa była jakby uszyta na moją miarę i do tej pory mnie nie uwierała. Aż sam w to nie wierzę w jakim kłamstwie żyłem. Jestem jednak przekonany, że zrobiliśmy zaledwie mały kroczek w zdobyciu samoświadomości jako Polacy., ale nie wiem, czy ktokolwiek, łącznie z historykami, socjologami itp ma pełną świadomość tego fenomenu, który zakończył Gorbaczow w 1989 a zaczęli finansiści z Niemiec i Anglii właśnie w Rosji w 1917 roku . Byliśmy 13 republiką ZSRR tj. państwa zrodzonego w umysłach masonów t.j eksperymentalnego systemu nie mającego równego sobie w historii zaś wspieranego z pełną świadomością i perfidią przez pozornych z tamtego okresu wrogich polityków z zachodu łącznie z ich establishmentem finansowym i zbrojeniowym. Wpływ odczuły CHINY, KOREA PÓŁNOCNA i wiele innych czerwonych państewek z całego świata…. Pamiętajmy, to były setki milionów ludzi, jeśli nie miliardy tam żyjących, którym 100 lat temu udało zrobić najpierw terrorem a potem ideologią wodę z mózgu i wcale to nie przestało działać. Jak zawsze w takich systemach znajdywały się szuje, zdrajcy oraz ich mocodawcy…oraz osoby leniwe szukające w tym oszustwie stabilizacji, która nie zmuszała do myślenia….. W przypadku narodu polskiego tragedia była tym większa, ponieważ na tych ziemiach w elitach władzy od setek lat dominowały bez przerwy polsko brzmiące grupy rozbójnicze mające swoje prawdziwe korzenie w każdym innym miejscu ale nie nad Wisłą !!!! Reasumując, te nacje u posadowione tutaj od wieków i wspierane przez współziomków z zagranicy, ich tajne służy, zgromadzony kapitał, zarządzające zniewoloną grupą niewolników nie oddadzą nigdy raz zdobytej przewagi i władzy..ale należy próbować

    • Ci którzy nazywają siebie żydami a nimi nie są a jedynie plemieniem turecko-mongolskim, które przyjęło judaizm.
      Ci wybrali jako Boga swój własny Naród, chcą być kapłanami, oświeconymi wśród nie-żydów. Ich Bogiem jest ich WŁASNY Naród. Jemu czyli sobie jedynie cześć oddają i tego od innych wymagają. Są oni spadkobiercami duchowymi tych, którzy osobiście zabili Syna Bożego. Skazali GO na śmierć za MOWĘ NIENAWIŚCI, czyli prawdę. Bo spodziewali się Mesjasza, który poprowadzi żydów do panowania nad światem. A przyszedł Syn Boży, który powiedział, że mają oddać wszystko, co mają i pójść za NIM. Znienawidzili Go za to, że taką im przyniósł nowinę. I od tej pory żydem stał się każdy, kto przeciw Synowi Bożemu występuje i Prawom Bożym się sprzeciwia. A ci żydzi, którzy odważyliby się uczciwie głosić Prawdę, czyli JEDYNĄ wiarę w zbawienie poprzez Syna Bożego, – przestają nimi być, zostają oni przeklęci. Stąd też Naród ten, ponieważ wybrał drogę walki z Prawdą – stanął po stronie Lucyfera. Naród ten słusznie można nazwać przeklętym przez Boga, jak też każdego, kto poprzez walkę z Chrystusem do tego Narodu duchowo przystępuje.

  2. Duma narodowa nie pozwala mi ogladac ani sluchac takich jak on. Tvn, wyborcza, olejnik, tok fm, onet, wp, interia, wojewodzki, karolak, gugala i wiekszosc polsatu. Wymieniac mozna dlugo. Polska ma zbyt piekna historie by przez takie szumowiny zostala zmarginalizowana i sprzedana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.