JedwbOd kilku lat, wszelkiej maści oszczercy starają się wmówić Polakom że Jedwabne to nasz największy wyrzut na sumieniu za który powinniśmy w worach pokutnych tarzać się przed światem. Tymczasem Kanadyjska Telewizja Niezależna Polonia dotarła do prawdopodobnie ostatniego świadka tej zbrodni. Hieronima Wilczewska mówi jasno: To byli Niemcy.

Polonijna telewizja, zrealizowała film pt. „Jedwabne. Świadek historii”. Bohaterka filmu, prawdopodobnie jeden z ostatnich żyjących świadków tego piekła opowiada:

Mieli czarne mundury. To było gestapo. Mówili w niemieckim języku. Jak już powchodzili, że stodoła była pełna, to musieli wchodzić jeden na drugiego, na wierzch (Żydzi – przyp. red.).

Ci, którzy po spaleniu byli jeszcze żywi, to siedzieli i tak się kiwali. Ja do dziś to widzę i modlę się za nich, bo oni strasznie cierpieli. Trwało tydzień, zanim pomarli z ran i głodu. Przez cały ten czas gestapo trzymało wartę. Nie dopuściło do nich nikogo z wioski, a wielu chciało przyjść z pomocą – mówi Wilczewska i dodaje, że jeden z gestapowców zapowiedział jej, iż kiedy skończą z żydami, to wezmą się za Polaków.

Pamiętajmy o tym. Dawajmy świadectwo prawdzie i walczmy z kłamliwą, antypolską propagandą która próbuje z Polaków zrobić morderców.