Wikimedia Commons

Jutro Wigilia, magiczny czas. Wobec tego składam życzenia czołowym osobom polskiego życia politycznego i medialnego. Czasem ironicznie, czasem poważnie, czasem mądrze, najczęściej zaś bez sensu, ot tak by w okolicach świąt trochę rozładować towarzyszące nam napięcie.

Prezydentowi Komorowskiemu, życzę zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. W tym wieku pamięć już nie ta, daty mieszają się ze sobą, nazwiska i fakty nikną za mgłą a tu trzeba strzec żyrandoli w Pałacu. Panie Bronisławie, święta to czas dobroci. Dlatego też, życzymy odwagi do tego by zszedł pan z politycznej sceny i zajął się np. polowaniami.

Posłowi Stefanowi Niesiołowskiemu, życzę spokoju, spokoju i jeszcze raz kultury osobistej. Panie pośle, mniej jadu i mniej szczucia. Czasem dobrze jest ugryźć się w język, policzyć do 10 i dopiero się odezwać. A, no i jeszcze jedno, oczywiście by nigdy panu nie zabrakło szczawiu i mirabelek na nasypie.

(Posłowi) Sławomirowi Nowakowi, życzenia złożę jak powie mi która godzina.

Żonie Sławomira Nowaka, życzę by jej gabinet dentystyczny wreszcie wyszedł na prostą. Naprawdę, być jedyną w Polsce a może i na świecie dentystką notującą permanentne straty to trochę siara i obciach.

Radosławowi Sikorskiemu, życzę by przesiadł się na rower. Zdrowiej, taniej i przede wszystkim żadna dziennikarska hiena do takich wojaży nie powinna się przyczepić o kilometrówki.

Monice Olejnik, życzę długiego pobytu w sanatorium. Kobieto, wyjedź, odpocznij, podreperuj skołatane nerwy. Życzę też, by pani „redaktor” wsłuchała się w głos serca. Może wtedy uzna, że zamiast dziennikarstwa bardziej nadaje się do zawodów ze swojej dziedziny a więc zootechniki. Wachlarz możliwości po tym kierunku jest szeroki:  genetyka, doskonalenie zwierząt, rozród, żywienie, paszoznawstwo, zoohigiena, mechanizacja produkcji zwierzęcej,ekonomika produkcji zwierzęcej, organizacja produkcji zwierzęcej, chów i hodowla zwierząt futerkowych oraz laboratoryjnych, rybactwo, pszczelarstwo,jedwabnictwo

Ewie Kopacz, życzę aby po tych wszystkich kłamstwach nie wydłużył się zbytnio nosek. A jak już się wydłuży, to usłużnych i zdolnych ludzi od fotoshopa którzy skorygują to i owo, tu i ówdzie.

Januszowi Palikotowi, życzę by trochę wyhamował z tymi ideologicznymi woltami, bo w takim tempie do przyszłego roku zabraknie dla niego ugrupowań politycznych.

Robertowi Biedroniowi, życzę połamania pedałów, gdy już zamieni swoją prezydencką limuzynę na rower tak jak obiecał zaraz po wygranych wyborach na prezydenta Słupska.

PSLowi, życzę by w następnych wyborach przekroczyli 100% poparcia. W następnych 150%, później 200 i tak dalej… Jak to mówią, the sky is the limit…

Piotrowi Szumlewiczowi, życzę by wreszcie usunął się w cień życia publicznego. Naprawdę, żal patrzeć jak się ośmiesza a bekę toczą z niego nawet gimnazjaliści.

Posłance Krystynie Pawłowicz, życzę po prostu smacznego.

Zespołowi portalu Fronda.pl, życzę zmiany pastylek. Te naprawdę dawno przestały działać.

Tomaszowi Lisowi, Jarosławowi Kuźniarowi, Adamowi Michnikowi, życzę by jak najszybciej wyjechali z Polski. Skoro tak nienawidzą tego kraju to po co męczyć siebie i nas?