grafika o treści news

Swiatłana Cichanouska w środę gościnnie przyjechała do Polski. Rywalka Aleksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich na Białorusi spotkała się rano z premierem Mateuszem Morawieckim. Liderka białoruskiej opozycji odebrała także w środę nagrodę specjalną Forum Ekonomicznego, które odbywa się w tym roku w Karpaczu.

Swietłana Cichanouska w Polsce

Cichanouska do Polski przyjechała rankiem w środę. Liderka białoruskiej opozycji już przed godziną 9 zameldowała się przed siedzibą KPRM. Rozmowa z premierem Mateuszem Morawieckim trwała około godzinę. Przed spotkaniem poinformowano, że ma ona dotyczyć sytuacji na Białorusi, uwolnienia więźniów politycznych i wspierania społeczeństwa obywatelskiego.

Pasjonująca przemowa Swiatłany Cichanouskiej na Uniwersytecie Warszawskim

Później natomiast Cichanouska wygłosiła wykład na Uniwersytecie Warszawskim, w którym opowiadała o działalności opozycyjnej swojego męża i roli kobiet w trakcie protestów na Białorusi. Kobieta opowiadała również o działalności swojego męża. Siergiej Ciechanouski początkowo miał zmierzyć się z Aleksandrem Łukaszenką w wyborach prezydenckich na Białorusi. Gdy opozycjonista został zatrzymany, to właśnie Swiatłana zastąpiła go w kampanii wyborczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.