foto: en.wikipedia.org
foto: en.wikipedia.org

Po słowach księdza Lemańskiego na Przystanku Woodstock środowiska katolickie zareagowały stanowczo, o czym już pisaliśmy. Doszła jeszcze jedna, bardzo konkretna i stanowcza reakcja ze strony świeckich Kościoła katolickiego. Stają oni w obronie biskupów i piszą petycję do arcybiskupa Henryka Hosera SAC z prośbą o wyciągnięcie konsekwencji.

„Dość szkalowania naszych pasterzy!” brzmi hasło petycji utworzonej przez pana Adama Kulpińskiego. W petycji, którą stworzył domaga się wyciągnięcia konsekwencji wobec księdza oraz zapewnia o szacunku, jakim biskupi cieszą się wśród wiernych.

Prosimy o wyciągnięcie wobec księdza [Lemańskiego – red.] stosownych konsekwencji w celu powstrzymania kolejnych antyklerykalnych wystąpień, które budują fałszywy obraz hierarchów jako niedbających o potrzeby wiernych i Kościoła. Pragniemy zapewnić, że posługa biskupów Kościoła katolickiego w Polsce budzi nasz najwyższy szacunek i poparcie – czytamy we fragmencie petycji skierowanej do arcybiskupa Hosera.

TUTAJ znajduje się link do petycji z możliwością jej podpisania. W ciągu niecałej doby petycję podpisało prawie tysiąc osób.