Foto: HonestReporting.com

Członkowie Państwa Islamskiego, w ciągu trzech dni uprowadzili około 220 chrześcijan z terenów wschodniej Syrii. Informację o tym zdarzeniu, przekazali obserwatorzy.

Bojownicy Państwa Islamskiego w trakcie trzydniowej ofensywy zajęli 10 wiosek, zamieszkanych przez mniejszość chrześcijańską. Wioski znajdują się w pobliżu miasta Hasaka, kontrolowanego przez Kurdów. Kilkaset osób uciekło z terenów zajętych przez IS do dwóch głównych miast, ale według  szefa Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, islamiści uprowadzili ponad 200 osób wgłąb kontrolowanego przez siebie terytorium. Członkowie Państwa Islamskiego, nie przyznali się do porwań.

Reuters podaje, że uprowadzenia chrześcijan w Syrii, nastąpiły po ofensywie Kurdów przeciwko IS na północnym wschodzie Syrii w pobliżu granicy z Irakiem. Tereny te uznaje się za bardzo ważne dla islamistów, ze względu na połączenie pomiędzy kontrolowanymi przez Państwo Islamskie terenami w Iraku i Syrii.

3 KOMENTARZE

      • żałosne… amerykanie sponsorowali ich przez ładne kilka lat puki walczyli z assadem za to kiedy zaczęli ten cały rozpierdziel to ameryka się nie angażuje poza bombardowaniem bo to banda Cio***t i Obama ma gówniane poparcie oraz dlatego że walczyli by z własną szkołą. Jeśli już kogoś ruscy sponsorują to tylko Syrie i Assada więc pls. nie piernicz takich głupot

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here