Trwająca od 2011 roku wojna domowa w Syrii sprawiła, że kraj ten spłynął krwią. Ludzie są mordowani często w bestialski sposób. – Wkraczając do miasta, islamiści zabijali mężczyzn, kobiety i dzieci. A potem brali ich głowy i grali nimi w piłkę nożną. – relacjonuje jedna z pracujących w tym kraju sióstr zakonnych. Jednym ze sposobów mordowania chrześcijan w Syrii jest ukrzyżowanie.

Zniszczone wnętrza jednego z syryjskich kościołów.
Foto: Support Syrian Christians/Facebook.com

Kiedy jakieś miasto, czy wioska jest zajmowane przez islamistyczną bandę to pozostającym tam chrześcijanom daje się wybór: albo przejdą na islam, albo zostaną zabici. Często kończy się to tym drugim, a bestialstwo, z którym są dokonywane mordy można porównywać do tego, co robiła UPA podczas II wojny światowej z Polakami. Chrześcijanie są krzyżowani, ciężarnym kobietom wyrywa się z łona dzieci i wiesza się je na drzewach za pępowinę, islamiści często po zamordowaniu chrześcijan grają ich głowami w piłkę nożną!

– Na przykład w Maaluli ukrzyżowano dwóch młodych chrześcijan, ponieważ nie chcieli złożyć wyznania szahady (muzułmańskie wyznanie wiary – przyp. red.). Oprawcy powiedzieli im: „A zatem chcecie umrzeć jak wasz Mistrz, w którego wierzycie. Macie wybór: albo szahada, albo was ukrzyżujemy”. No i ukrzyżowali ich. Jednego na oczach jego własnego ojca, którego potem zresztą zabili. Inny przykład to Abra, dzielnica na przedmieściach Damaszku. Wkraczając do miasta, islamiści zabijali mężczyzn, kobiety i dzieci. A potem brali ich głowy i grali nimi w piłkę nożną. Ciężarnym kobietom wyrywano z łona dzieci i wieszano na drzewach za pępowinę – przedstawiła straszliwy obraz życia chrześcijan w Syrii siostra Raghida Al Khouri, była dyrektorka katolickiej szkoły w Damaszku.

na podstawie: pch24.pl

30 KOMENTARZE

 1. Widzę, że parezja zajmuje się przepisywaniem nie swoich artykułów bez sprawdzenia informacji. Bądźmy poważni, to nie dziennikarstwo tylko fanatyzm i propaganda.

  0

  0
  • Jeżeli artykuł jest przepisany to poprosze o linka do identycznego artykułu napisanego przed moim na innym portalu. Jeżeli jednak mój artykuł to nie przepisanie, a napisanie na podstawie dostępnych źródeł to proszę o przeprosiny ;).

   0

   0
  • Wiarygodne, czyli kogo? “Gazetę Wyborczą”? Skoro syryjska siostra Raghida Al Khouri nie jest wiarygodnym źródłem to nawet gdybym tam pojechał i relacjonował to by się pojawiły głosy, że nie jestem wiarygodnym źródłem informacji, bo… no właśnie, bo co? A szanowny Pan był w Syrii? Coś o niej wie?

   0

   0
  • A ty byles w Syrii? Jak tak to zaliz bloga i pisz to co sam wisdziales. Fakty sa takie ze na you tube i innych wideo serwisach islamscy radykalowie wrzucaja filmy z brutalnych egzekucji chrzescijan

   0

   0
  • Przecież jest w samym artykule napisane, pod nim także, a po odwiedzeniu źródła mojego artykułu można jeszcze kilka dodatkowych źródeł znaleźć.

   0

   0
   • Widzę jedynie informację że głos jednej siostry zakonnej, cos poza tym?

    Dla mnie nie jest to wystarczające źródło

    btw: kiedy można spodziewać się newsów o morderstwach dokonywanych przez chrześcijan na muzułmanach w CAR?

    0

    0
    • Mamy jeszcze Sejmową Komisję Śledczą powołać, czy co? Świadectwo osoby będącej w Syrii, zresztą zbieżne z dotychczas dochodzącymi do mnie informacjami z tego kraju jest wystarczająco wiarygodne.

     0

     0
     • Co do newsów – każdy może zaproponować swój tekst portalowi. Jeżeli przejdzie przez sito redakcyjne to zostanie opublikowany. Nie mogę pisać o wszystkim na raz ;).

      0

      0
     • islam jest dziś w takim punkcie historii, jakim było chrześcijaństwo podczas wypraw krzyżowych. Więc kolego nie rób afery, bo Twój Kościół nie ma czystych rąk, a wręcz przeciwnie, miliony ofiar na sumieniu. Robienie afery z tego jest smieszne. Zwłaszcza, że nie ma na to żadnych namacalnych dowodów.

      0

      0
     • To tylko twój punkt widzenia. Namacalnych dowodów to nie ma na Twoje tezy, przeciwnie do tego, co się dzieje w Syrii – chcesz się przekonać to jedź tam ;).

      0

      0
 2. Proszę bardzo, w końcu ktoś traktuje tych neożydów tak samo jak oni traktowali ludzi, którzy nie chcieli wyrzec się wiary przodków 1000 lat temu.

  0

  0
    • A Ty wiesz, jak w tamtych czasach działały sądy państwowe, jaka była skala samosądów? Jak działała inkwizycja protestancka? Choć we współczesnych czasach trudno w to uwierzyć, ale sytuacja była taka, że inkwizycja była de facto krokiem do przodu, w porównaniu z bestialstwem państwa i samosądów.

     0

     0
 3. Nie jestem zbyt religijny (mam wiele wątpliwości) lecz gdybym dostał wybór: przejść na islam lub zawisnąć na krzyżu to wybrałbym to drugie. Gdy się zastanawiam nad swoją wiarą to chyba bardziej nadawałbym się na Żyda niż na Chrześcijanina bo gdy czytam o islamie to bardziej przemawia do mnie starotestamentalne “oko za oko…” niż nowotestamentalne pojęcie “miłosierdzia”.

  0

  0
 4. tak, a później w National Geographic słyszeć można że “prześladowania już nawet za czasów Nerona były mocno przekolorowane przez ówczesnych pisarzy i nie miały w istocie takiego wymiaru” (!)

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.