W związku ze skrajnie trudną sytuacją chrześcijan w Syrii międzynarodowa organizacja Open Doors rozpoczyna akcję zbierania podpisów pod petycją zwracająca uwagę rządów, Unii Europejskiej oraz ONZ na to, co dzieje się z syryjskimi chrześcijanami.

8% syryjskiego społeczeństwa to chrześcijanie – jest to największy odsetek w regionie. „Open Doors” chce nakłonić „rządy, Unię Europejską oraz ONZ” do działania na rzecz syryjskich chrześcijan. O ich tragicznej sytuacji niemal w ogóle nie wspominają media, a więc szczególnie mocno potrzebują wsparcia. Tym, którzy nie zostaną zabici przez islamistów wspieranych z USA, grozi wypędzenie z ojczyzny i los uchodźcy.

Jak informuje organizacja „Open Doors”: „Za pomocą petycji, interesy syryjskich chrześcijan ujrzą światło dzienne. Wielu ludzi usłyszy o ich sytuacji po raz pierwszy. Tylko wtedy, kiedy decydenci zostaną poinformowani, mogą wówczas stać się aktywni. Im więcej ludzi podpisze petycję, tym więcej zainteresowania otrzymają prześladowani z całego świata.

Kartę na podpisy pod petycją można pobrać pod tym linkiem.

na podstawie: Open Doors / foto: EFSS