commons.wikimedia.org
commons.wikimedia.org
commons.wikimedia.org

Według raportu Komisji Europejskiej na temat informatyzacji służby zdrowia, Polska wypada najgorzej ze wszystkich państw unijnych. Za takie wyniki Bartosz Arłukowicz nagradza hojnie informatyków za publiczne pieniądze.

Jest najgorzej w całej Unii Europejskiej – 44 proc. polskich szpitali nie jest nawet podłączona do internetu. Skończyło się na planach:

Program Ministerstwa Zdrowia planował, że do końca tego roku pacjenci zarejestrują się na wizytę przez internet, a wyniki badań trafią bezpośrednio na ich karty zdrowia, gdzie będą przechowywane i dostępne dla lekarza. Medycy mieli nie tylko wypisywać e-recepty, ale również prowadzić telekonsultacje – z planu nic nie wyszło, mimo to informatycy dostali podwyżki.

Arłukowicz skierował do ministerstwa pracy projekt rozporządzenia wprowadzającego nowe stawki dla informatyków. Jak wynika z projektu informatycy otrzymają 8 tys. zł plus dodatki funkcyjne w wysokości nawet 200 proc. najniższego wynagrodzenia zasadniczego.- informowała “Gazeta Polska Codziennie”

na podstawie:”Gazeta Polska Codziennie” / wsumie.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.