Grzegorz Braun. foto: facebookGrzegorz Braun, który niedawno rozpoczął oficjalnie swoją kampanię prezydencką dziś został skazany za rzekome pobicie policjanta. Sędzia Krzysztof Korzeniowski z Sądu Rejonowego Wrocław-Śródmieście ukarał Brauna grzywną w wysokości 3 000 złotych.

W roku 2008, podczas jednej z manifestacji reżyser został poturbowany przez policję, co zgłosił do prokuratury. Okazało się jednak, że do prokuratury wpłynął kolejny wniosek. Ze strony policjantów, którzy oskarżyli go o zniewagę i pobicie funkcjonariuszy. Po 3,5 latach trwania procesu Grzegorz Braun został oczyszczony ze stawianych mu zarzutów. Złożona jednak została apelacja, a dziś w ponownym procesie sędzia Krzysztof Korzeniowski uznał kandydata na prezydenta RP winnego pobicia i wymierzył mu karę 3 000 złotych grzywny.

W roku 2014 Grzegorz Braun opuścił salę sądową podczas jednej z rozpraw, w proteście przeciwko zachowaniu sędziego Korzeniowskiego. Został za to skazany na tydzień aresztu. Zatrzymany został w lipcu w swoim mieszkaniu.

Ewidentnie system III RP boi się zmian coraz bardziej.