Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

W Sejmie, poseł PiS Krzysztof Szczerski mówił że wczoraj w nocy premier Ewa Kopacz zgodziła się na dekarbonizację polskiej gospodarki, a więc na wyeliminowanie węgla z polskiej energetyki.

Tej nocy premier Kopacz zgodziła się na dekarbonizację polskiej gospodarki, na wyeliminowanie węgla z polskiej energetyki – mówił poseł PiS, prosząc o informację rządu na temat konkluzji Rady Europejskiej podjętej w Brukseli:

W konkluzjach tych po raz pierwszy w oficjalnym dokumencie tej rangi znalazł się postulat, iżby Unia Energetyczna opierała się na dekarbonizacji gospodarki. To jest zamach na Śląsk. To jest wyrok na polski węgiel.

Chcemy koniecznie wiedzieć pod jakim naciskiem, pod jakimi argumentami premier Ewa Kopacz i przewodniczący RE Donald Tusk zgodził się na dekarbonizację polskiej gospodarki. Dlaczego podpisaliście wyrok na Śląsk? Dlaczego podpisaliście certyfikat śmierci dla polskiego węgla? – pytał Szczerski, po czym przypominał:

Słowo dekarbonizacja było słowem zakazanym w dokumentach europejskich przez wszystkie lata. To był główny cel polskiej dyplomacji – wykreślanie dekarbonizacji z dokumentów unijnych, a teraz tej nocy premier Kopacz zgodziła się na dekarbonizację polskiej gospodarki, na wyeliminowanie węgla z polskiej energetyki.

Niepokoju posła PiS nie podziela premier Ewa Kopacz, która stwierdziła:

Polska nie odchodzi od węgla. Nasze bezpieczeństwo energetyczne jest na nim oparte. Pojęcie dekarbonizacja zastosowane w konkluzjach szczytu UE dotyczy ograniczania emitowania dwutlenku węgla do powietrza.

Sami Państwo rozsądźcie kto ma rację. Zaniepokojony Szczerski, czy beztroska Kopacz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.