Minister finansów Mateusz Szczurek, w programie „Polityka przy kawie” komentował kwestie kwoty wolnej od podatku. Zdaniem ministra, nie da się ocenić czy obecna wysokość kwoty wolnej od podatku – 3091 złotych jest wysoka czy niska.

Często wskazuje się Wielką Brytanię jako kraj o wysokiej kwocie wolnej, ale też stawki podatkowe w dalszej części skali są tam wyższe. Podatki majątkowe są tam sto razy wyższe niż w Polsce, ale i łącznie ściągane podatki dochodowe i majątkowe są dwa razy większe w porównaniu do PKB niż u nas – mówił Szczurek w programie.

Wielka Brytania to w porównaniu z Polską prawdziwy raj. Tam bowiem, kwota wolna od podatku wynosi ponad 61 000 złotych. ZUS wynosi… 60 złotych miesięcznie, ale tylko przy założeniu że zarobki przekroczą 6000 funtów w roku podatkowym. W Polsce, składka wynosi 1100 złotych miesięcznie.

4 KOMENTARZE

  1. Paplanina o ma maslanym masle… Jak nie wie czy to duzo to niech idzie do roboty za niajnizsza opodatkowana w Polsce na 2 miesiace… Nie wytrzyma, postarzeje się o 10 lat i załąmie się nerwowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.