fot. Flickr.com

Stosunki polsko – izraelskie poważnie zagrożone? Informację o odwołaniu szczytu grupy Wyszehrackiej zaplanowanego na poniedziałek przekazał premier Czech Andrej Babis. Wszystko za sprawą niedopuszczalnych słów Izraelskiego dyplomaty o polskim antysemityzmie. 

Jak podaję agencja informacyjna CTK wycofanie się Polski z uczestnictwa było bezpośrednią przyczyną odwołania spotkania. Szczyt państw grupy Wyszehrackiej miał się odbyć właśnie dziś w Jerozolimie.

 

Zródło: https://Forsal.pl 

Premier Polski odwołuje delegację

W niedzielą Premier Polski Mateusz Morawiecki oświadczył dziennikarzom, iż osobiście podjął decyzję o rezygnacji strony polskiej na szczycie V4 w Izraelu. A wszystko za sprawą słów niestosownych i niedopuszczalnych wręcz słów ministra spraw zagranicznych Izraela „o antysemityzmie Polaków wyssanych z mlekiem matki”, które sugerują nienawiść Polaków do narodowości Żydowskiej. Jak podkreślił : „Słowa takie są niedopuszczalne nie tylko w dyplomacji, ale też w sferze publicznej”. Jak przecież wiadomo to właśnie Polacy, Żydzi oraz Romowie ucierpieli najbardziej. Nie należy również zapomnieć, że wiele polskich rodzin podczas Wojny ratując właśnie Żydów przepłaciło życiem.

Co dalej ze Szczytem V4 w Izraelu ?

Z najnowszych doniesień CTK szczyt ma zostać przesunięty na drugą połowę roku, z kolei szefowie rządów V4 zdecydowali, że spotkanie państw grupy Wyszehrackiej ma się odbyć zaraz po wyborach parlamentarnych w Izraelu. Jak podkreślił premier Czech Andrej Babis, odbędą się tak zwane spotkania bilaterialne. Z kolei jak podają Izraelskie media, planowane są również spotkania czterostronne, przedstawicieli Czech, Łotwy, Słowacji oraz Izraela.

Izrael nie ma zamiaru za nic przepraszać 

Strona Izraelska nie ma zamiaru wystosowywać jakichkolwiek przeprosin za słowa Katza – izraelskiego ministra spraw zagranicznych. W związku z całym zamieszaniem natomiast, do MSZ Jacka Czaputowicza została wezwana Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

Zródło :TT@makowski-m

Zobacz nasz poprzedni artykuł : https://parezja.pl/tendencje-na-rynku-pracy-it/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here