„Z Polski wydalono kilka osób, które były podejrzane o związki z organizacjami terrorystycznymi” – powiedział w poniedziałek szef MSWiA Mariusz Błaszczak, nawiązując do ostatniego zatrzymania Czeczena przez ABW.

Dopytywany o osoby, które wydalono z Polski, dodał, że „przypadki były różne”. „Nie ulega żadnych wątpliwości, że polskie służby dysponują odpowiednimi narzędziami do tego, by zapewnić bezpieczeństwo. Jednym z osiągnięć rządu Prawa i Sprawiedliwości jest zmiana decyzji naszych poprzedników z koalicji PO-PSL. Przypomnę, oni zdecydowali o tym, żeby kilka tysięcy emigrantów muzułmańskich z Azji i Bliskiego Wschodu zostało przyjętych do Polski, my tej decyzji nie wykonujemy” – powiedział minister.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że pomimo presji Unii Europejskiej, Bruksela nie ma narzędzi, by zmusić państwa do przyjmowania muzułmańskich imigrantów. Obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej Kyuri A., mający status uchodźcy w Polsce, został zatrzymany przez ABW 24 marca. Jest podejrzany o służbę w zakazanej przez prawo międzynarodowe wojskowej służbie najemnej na Bliskim Wschodzie.

źródło: ndie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.