Foto: Matti Mattila/Flickr.com CC

Rząd Szwecji zdecydował, że w kraju nie mogą działać szkoły wyznaniowe. Szkoły m.in. katolickie i muzułmańskie zostaną przekształcone w placówki świeckie.

Minister ds. administracji publicznej Ardalan Shekarabi ogłaszając tę decyzję socjaldemokratycznego gabinetu, powiedział:

Musimy skupić się na szkole, która szanuje szwedzkie wartości… Szwedzką szkołą powinni kierować nauczyciele i pedagodzy, a nie księża lub imamowie.

Słowa szwedzkiego ministra, z pochodzenia Irańczyka, poparła m.in. minister ds. szkolnictwa średniego Anna Ekstroem. Jednym z powodów, dla którego podjęto taką decyzję są praktyki ze szkół muzułmańskich, w myśl których tworzone są oddzielne wejścia dla dziewczynek i chłopców.

Przedstawiciele szwedzkiego rządu nie kierują zarzutów pod adresem szkół katolickich, ale i one muszą zniknąć. Protest przeciwko nowemu prawu wystosowała już Rada Chrześcijan.

2 KOMENTARZE

  1. W Szwecji powinny zniknąć szkoły muzułmańskie natomiast powinny pozostać placówki oświatowe prowadzone przez Kościół katolicki i przez luterański Kościół Szwecji (tyle, że powinien najpierw ulec powrotowi do konserwatyzmu obyczajowego).

    2

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.