Foto: Wikimedia Commons
common.wikimedia
common.wikimedia

Szwecja to jedno z tych państw, które intensywnie stawiają na wielokulturowość. Przejawia się to bardzo chętnym przyjmowaniem na teren swojego państwa imigantów i uchodźców z krajów trzeciego świata. Często jednak nadmierna troska o imigrantów, prowdzi do absurdów. Tak może stać się w Szwecji.

“Trójkolorowi” bardzo chętnie pomagają imigrantom. ONZ alarmuje jednak w swoich raportach, że prowadząc taką politykę Szewcja za 15 lat, stanie się państwem trzeciego świata. Takie ostrzeżenia niewiele jednak dają, a szwedzcy pracownicy społeczni, planują kolejne kroki w celu jak najlepszego ugoszczenia imigrantów. Szkoda jednak, że kosztem własnych obywateli. Jeden z nich – Anders Wilhelmsson napisał list do władz miasta Halmstad. Proponuje w nim, by… wysiedlać Szwedów z ich domów i oddawać je uchodźcom z innych państw.

Zdaniem Wilhelmssona, obecna sytuacja w której eksmituje się Szwedów z wynajmowanych mieszkań tak by mogli wprowadzić się do nich imigranci nie wystarcza. Szwedzki pracownik społeczeny uważa, że jego rodacy powinni wzmóc działania mające pomóc imigrantom w zakwaterowaniu i aklimatyzacji w nowym środowisku.

Żeby uwiarygodnić swoje pomysły, Wilhelmsson powołuje się na zapis w konstytucji, który mówi że Szwedom można odebrać ich własność gdy przyczni się to do dobra wspólnego. Za ostateczny argument zdaje się uznawać fakt, iż w Halmstad znajduje się 450 nowych imigrantów czekających na swoje “cztery kąty” a kolejni są w drodze.

na podstawie: zmianynaziemi.pl

3 KOMENTARZE

  1. Papa głupia Szwecjo. Dobrze wam tak za ten potom po którym Polska nigdy się już nie podniosła. Mam nadzieję że was spalą do gołej ziemi.

  2. To może my zaczniemy Szwedom oddawać nasze domy, i wykopiemy Niemców z ich domów, oni pójdą wykopać np Francuzów itd itd, i wszyscy będą zadowoleni, cały świat w ten sposób pomoże imigrantom. Sądziłem że Szwedzi to inteligentny naród, ale chyba za mocno w przeszłości dostali po łbie od Polaków, i teraz się to odbija na rozumku następnych pokoleń 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.