Minister Alice Bah Kuhnke z Partii Zielonych.
Minister Alice Bah Kuhnke z Partii Zielonych.
Minister Alice Bah Kuhnke z Partii Zielonych.

Szwedzka Minister Kultury zapowiada, że w odpowiedzi na ostatnie akty wandalizmu wobec meczetów, jej rząd wprowadzi narodowy program zwalczania islamofobii. „Chodzi o to, aby edukować ludzi na temat islamu i ograniczyć uprzedzenia” – powiedziała minister Alice Bah Kuhnke.

„Anty-rasiści” spod znaku półksiężyca zorganizowali wiec w centrum Sztokholmu pod hasłem „Nie dotykaj mojego meczetu”. Zebrało się około tysiąca osób. Podobne wiece imigranci zorganizowali w Malmö i Göteborgu.

Rząd Szwecji już zwiększył patrole w okolicach miejsc kultu muzułmanów. „Jedną z najważniejszych rzeczy, które możemy zrobić, to nie dać się zastraszyć,” – powiedziała w Sztokholmie Minister Bah Kuhnke – dodając, że rząd już wprowadza program narodowy przeciwdziałania islamofobii.

Imigracja stała się gorącym tematem dyskusji w Szwecji, który akceptuje więcej imigrantów na jednego mieszkańca niż w jakimkolwiek innym kraju europejskim.

Około 16% ludności Szwecji jest obcego pochodzenia, wielu z nich przybywa z Iraku, Afganistanu i Syrii – wszystkie kraje z muzułmańską większością.

na podstawie: BBC

DK

20 KOMENTARZE

 1. zeby jakis imigrant decydowal o kulturze danego panstwa to jest komedia, szwedzi wykastrowali was, durnie ale dobrze wam tak za potop szwedzki 🙂

 2. Typowy okaz nordyckiej Szwedki. Taka zrobi wszystko zeby zaszczuc rodowitych Szwedow a wypromowac swoich pobratymcow. Afryka dla Afrykanczykow, Azja dla Azjatow a Europa dla wszystkich, z wyjatkiem podludzi rasy bialej. Niewesolo.

 3. Tej pani proponuje pojechać do jakiegoś kraju islamskiego z szariatem i pochodzić po ulicy jak po szwecji zobaczy jak bardzo Islam jest tolerancyjny.
  Jak wiekszość polityków oderwana od żeczywistości… nie jestem rasistą nie mam nic przeciwko muzł… azjatom czarnym i innym narodowościom ale rozumiem np norwegów anglików szwedów i inne kraje europy gdy jak idą po ulicy i nie rozumieją po jakiemu mówia.Pozatym w kwestji muzł… problem polega że staraja sie wprowadzać sie swoje prawa szariatu francja świetny pokaz jak to działa .
  Muzłumanie nie asymilują sie nie tolerują religi i obyczajów kraju do którego przyjeżdzają ,są wyjątki ale to mniejszość…

  • No bez przesady, przecież w jakimś kraju islamskim ukamienują biedaczkę, a my jesteśmy chrześcijanami i nie chcemy zagłady biednej kobitki, prawda?

 4. Na chwile obecna ponad 300 kozojebcow ze Szwecji walczy w szeregach mordercow w Syrii. I dziwia sie, ze ludzie maja dosc?????

 5. Każdy Szwed ma trzymać mordę w kuble. Multi-kulti jest super, muzuły są super, integrują się ze społeczeństwem, ciężko pracują, płacą podatki, nie nawołują do nienawiści, nie wspomagają terrorystów, są gentelmenami dla kobiet, nie gwałcą, nie tworzą gangów – wszystko jest qrva super. A jak coś nie jest super, jak masz inne zdanie, jeśli śmiesz widzieć problem, jeśli masz czelność krytykować to jesteś nietolerancyjnym, mówiącym mową nienawiści rasistą, faszystą i ksenofobem, bandytą i hooy wie czym jeszcze. Lewactwo to najgorsze robactwo. Szwedzie bądż otwarty na religię pokoju. Pracuj ciężko, płać podatki na te 16 procent nierobów, nie żałuj im żon, córek i bydła domowego, dołącz do ich sekty albo utnij sobie łeb i będzie po problemie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.