Szwecja chce przyjąć jak najwięcej imigrantów – wystartowały już linie lotnicze Refugee Air, które będą wysyłać samoloty po tzw. uchodźców bezpośrednio na Bliski Wschód – informuje ndie.pl

We wrześniu grupa szwedzkich aktywistów zapowiadała, że planuje stworzyć linię lotniczą, której „klientami” będą mogli zostać wyłącznie tzw. uchodźcy. Plan miał być odpowiedzią na rosnącą liczbę utonięć w Morzu Śródziemnym podczas niebezpiecznych prób przedostania się do Europy.

Teraz okazuje się, że projekt Refugee Air wchodzi w życie, bowiem już jest za zimno, by zmierzać do Europy drogą morską lub lądową. – Wybierzemy „pasażerów” we współpracy z lokalnymi organizacjami – powiedział Emad Zand, jeden z pomysłodawców akcji.

Czy „uchodźcy” będą zadowoleni?

Uchodźcy, którzy już dotarli do Szwecji niekoniecznie są zadowoleni z panujących warunków. Głównie skarżą się na mieszkania, które są położone zbyt daleko od centrum miasta. W rozmowie z lokalną telewizją zarzucają Szwedom, iż ci obiecali im dostatnie życie, a otrzymali coś zupełnie innego.

Szwecja to jeden z najhojniejszych dla imigrantów krajów. W przeciągu następnego roku szwedzki rząd planuje przeznaczyć prawie 20 bilionów koron szwedzkich na pomoc przybyszom z Syrii i okolic. Pieniądze mają zostać wykorzystane przede wszystkim na umożliwienie imigrantom normalnego życia, zapewniając im zamieszkanie, pracę i edukację.

źródło: ndie.pl