Foto: Youtube

Jan Szyszko, minister rolnictwa znany z zamiłowania do polowań, podzielił się ciekawym poglądem na armię. Jego zdaniem idealnym materiałem na żołnierza jest myśliwy.

Myślę, że myśliwi to świetny materiał dla obrony terytorialnej. Ci ludzie docierają do 85 proc. powierzchni kraju, tam gdzie nikt nie chodzi. Myśliwy pójdzie wszędzie i zajrzy w każde miejsce. Ma pełną penetrację i znajomość terenu, a do tego świetnie się porusza nocą – powiedział minister na antenie TVP Info.

W Polsce jest ponad 130 tysięcy myśliwych. Zdaniem Szyszki byliby oni znakomitym uzupełnieniem Obrony Terytorialnej. Dodał, że takie myślenie to czysty pragmatyzm.

Pamiętajmy, że to 120-130 tys. ludzi świetnie posługujących się bronią. Potrafiących strzelać również do celów ruchomych. Warto więc na to zwrócić uwagę i przyjrzeć się sprawie chłodnym okiem – uważa.

1 KOMENTARZ

  1. słuszna koncepcja i prrof Szysszko nie pierwszy na to wpadł, mam nadzieję ze pomysl będzie mial dalsze zycie a nie zostanie tradycyjnie zlany, jeestem mysliwym, instruktorem wyszkolenia strzelckiego, potrafie obslugiwac kilka typow broni ( w tym maszynowej) i poruszac sie w terenie leśnym, nie widzie powodu czemu mimo moich lat 40+ nie mogłbym wspomoc OT ….na marginesie jest jeszcze jeden aspekt ……. psychiczny bym rzekl, mysliwi jako jedyni maja za soba doswiadczenie sttrzalu co zywego celu, prrzecietny cywil nawet dobrze wyszkolony ostrzelany, moze sie zawahac w takiej sytuacji i moze go to kosztować zycie.

    0

    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.