Foto: commons.wikimedia.org

W środę na antenie Telewizji Republika miała miejsce debata pomiędzy Tadeuszem Płużańskim – prezesem Fundacji “Łączka” a szefem ROPWiM – Andrzejem Kunertem. Obaj panowie dyskutowali na temat upamiętnienia Żołnierzy Niezłomnych zamordowanych przez komunistów, a następnie wrzuconych do tzw. “dołów śmierci”. 

Po debacie – z której relację zamieściliśmy również na naszym portalu – skontaktowaliśmy się z panem Tadeuszem Płużańskim, by zapytać go o ocenę dyskusji.

Z panem Kunertem ciężko się dyskutuje, bo manipuluje i konfabuluje. Ale debata wydaje mi się potrzebna, bo ludzie, widząc dwa całkowicie różne punkty widzenia, mogą sobie wyrobić zdanie, kto ma rację, czyli jak godnie upamiętnić naszych Żołnierzy Wyklętych/Niezłomnych – powiedział prezes Fundacji “Łączka” w rozmowie z portalem parezja.pl.

Podczas trwania debaty, widzowie mogli głosować w sondzie Telewizji Republika. Pytanie dotyczyło tego, czy Panteon upamiętniający Żołnierzy Wyklętych powinien objąć teren całej “Łączki”, czy też fragment tak jak zaplanował to Andrzej Kunert. Ponad 90% głosujących opowiedziało się za pierwszą opcją. Mimo to, Andrzej Kunert stwierdził że decyzja o kontynuowaniu dotychczasowych prac jest raczej “nieodwołalna”.

Smutne jest to, że minister Kunert jest odporny na argumenty i mimo braku zgody oraz sprzeciwu większości łączkowych rodzin, zamierza wybudować swój panteonik. Nieważne, że 92% respondentów było przeciw budowaniu panteoniku. Władza jak zwykle ma rację i wiele lepiej – komentuje całą sytuację Tadeusz Płużański.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.