Tadeusz Płużański – historyk, publicysta, pisarz i prezes Fundacji Łączka współpracujący z portalem Parezja.pl został zgłoszony przez Sławomira Cenckiewicza do nagrody Strażnik Pamięci.

Tadeusz Płużański od lat propaguje wiedzę o niezłomnych obrońcach ojczyzny i „bestiach” – ludziach tworzących komunistyczny aparat przemocy. Wykłady w kraju i za granicą, publicystyka, wypowiedzi medialne, organizacja demonstracji i protestów stały się integralną częścią jego publicznej aktywności. Liczne książki Tadeusza Płużańskiego ukazują prawdziwe oblicze komunistycznego systemu i ludzi stanowiących jego zbrojne ramię – uzasadnia Sławomir Cenckiewicz.

Tadeusz Płużański jest więc konsekwentny w nazywaniu zła złem. Należy niewątpliwie do tych osób, które od lat stoją na straży pamięci o tych, których zamordowano i wrzucono do bezimiennych dołów śmierci. Zasługuje, jak mało kto, do miana laureata dumnej nagrody Strażnik Pamięci przyznawaną przez tygodnik „Do Rzeczy” – dodaje historyk.

Redakcja portalu Parezja.pl szczerze popiera kandydaturę zgłoszoną przez p. Sławomira Cenckiewicza i życzy Panu Tadeuszowi Płużańskiemu zwycięstwa w tym prestiżowym plebiscycie.

Nagroda Strażnika Pamięci przyznawani jest corocznie przez tygodnik „DoRzeczy”. Honorowane są osoby i instytucje, dzięki którym „polska historia wychodzi z kart podręczników, dzięki którym wydarzenia z przeszłości żyją w naszej pamięci, dzięki którym możemy być dumni, że przyszło nam żyć właśnie w Polsce”.

Wśród osób, które wybiorą Strażnika Pamięci są m.in. Czesław Bielecki, Piotr Gabryel, Zdzisław Krasnodębski czy Piotr Zychowicz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.