foto: wikimedia.commons.org

„Wieloletni tajny współpracownik komunistycznej SB, został – uwaga! – tegorocznym laureatem nagrody przyznawanej osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego” – poinformował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Chodzi o ks. prof. Michała Czajkowskiego. „No cóż, jaki dialog, tacy i jego laureaci” – napisał na swojej stronie internetowej ks. Isakowicz-Zaleski.

„Osobiście jestem ciekaw, czy na uroczystość wręczenia nagrody w Krakowie, planowej w piątek 2 marca o godzinie 12.00 w jezuickiej Akademii Ignatianum w Krakowie, przyjdą też inni kapusie i konfidenci Urzędu Bezpieczeństwa, Służby Bezpieczeństwa czy Informacji Wojskowej. Może będzie jakaś wielka, wspólna fotografia pamiątkowa?” – dodał.

Z internetowej strony Archidiecezji Krakowskiej usunięto informację o odznaczeniu dla ks. prof. Czajkowskiego. Wciąż jednak informacja jest widoczna na stronie Radia Kraków. Tam czytamy, że ks. Czajkowski został jednym z laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za 2017 rok, o czym poinformował Jakub Drath z Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze”.

Według członków „Przymierza” „niewielu jest w Polsce księży, którzy z taką determinacją mówią o żydowskich korzeniach chrześcijaństwa i o tym, że antysemityzm jest grzechem”.

W notce o ks. prof. Michale Czajkowskim czytamy: „teolog i biblista, jeden z inicjatorów dialogu katolicko-żydowskiego w Polsce. Był m.in. współzałożycielem i współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów; w przeszłości zasiadał też w Komitecie Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem i Międzynarodowej Radzie Oświęcimskiej, był także członkiem władz Międzynarodowej Rady Chrześcijan i Żydów”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.