Oderwijmy się na chwilę, od naszego politycznego bagienka. Polski sport osiągnął wielki, historyczny sukces. Coś wręcz niebywałego. Polski klub piłki ręcznej – Vive Targi Kielce wygrało swój 13 mecz w tegorocznych rozgrywkach LM i tym samym awansowało do Final Four. Kielecki zespół, wśród czterech najlepszych drużyn Europy !!! Takich sukcesów próżno szukać w tak dotowanej i faworyzowanej piłce kopanej.

Dziś kielczanie dowodzeni przez byłego trenera kadry Polski, Bogdana Wenty roznieśli macedoński Metalurg Skopje 26 – 15 i zameldowali się w F4 tych elitarnych rozgrywek. Było to możliwe przede wszystkim dzięki fantastycznej obronie i postawie bramkarza. Stracić 15 bramek na tym etapie LM to coś niebywałego. Rywale dotrzymywali kroku gospodarzom jedynie przez pierwszych dwadzieścia minut. Później z każdą minutą słabli i tracili chęci do gry.

Fantastyczny wyczyn, który pokazuje że zespół z Kielc jest prowadzony we właściwym kierunku. Holenderski biznesmen Bertus Servaas, właściciel ekipy z Kielc od lat konsekwentnie buduje dream team, nie skąpiąc grosza na klasowych zawodników. Dziś w żółto – biało – niebieskich barwach grają reprezentanci Polski, Chorwacji, Serbii, Słowenii czy Islandii. Takie nazwiska jak Szmal, Bielecki, Jurecki, Tkaczyk, Lijewski, Cupic, Strlek czy Losert pokazują dobitnie jaką siłą dysponuje ekipa z Kielc. Nazwiska to jednak nie wszystko. Dziś nie było nazwisk, była DRUŻYNA. Tak pisze się historia !!

Finałowy turniej już na początku czerwca. Emocje sięgną zenitu. A dziś BAWIMY SIĘ !!!!!!