Media głównego ścieku milczą na temat ujawnionych dziś kolejnych taśm prawdy. „Bohaterem” najnowszych nagrań jest pupilek salonu, „ksiądz” Sowa.

Redakcja TVP Info dotarła do nieznanych nagrań z warszawskiej restauracji „Sowa & Przyjaciele”. Słychać na nich byłego ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, byłego rzecznika rządu Pawła Grasia, byłego szefa Biura Ochrony Rządu generała Mariana Janickiego, biznesmena Jerzego Mazgaja i księdza Kazimierza Sowę.

Kazimierz Sowa: Będzie ok.

Głos: Jak się jutro wszystko uda, podziękuj Pawłowi.

Kazimierz Sowa: Paweł nigdy nie był w jakimś układzie.

Karpiński: Paweł to rzadko do kierownika żeby fejsować.

Głos: Słyszałeś, co powiedzieli… jak idę tam, gdzie mówili, to…

Głos: Żyjemy (śmiech).

Kazimierz Sowa: …że zostanę sam sekretarzem, jak to jest, nie odstępuj jeszcze… nie zostaniesz, nie zostaniesz… (śmiech).

Marian Janicki: Szef ochrony PGE (lub PGN) to k…a, daj Panie Boże, nie…

Kazimierz Sowa: Grad skończy ostatecznie na szefie Tauronu.

Kazimierz Sowa: I bardzo dobrze, i bardzo dobrze, a wiecie o tym, że Grad skończy ostatecznie na szefie Tauronu, pół roku, wiesz, to będzie takie rozłożone, on się teraz zakręcił na radzie… mówił do mnie spokojnie, w styczniu jeszcze się, wiesz, wymiksuję, a jak usłyszałem jeszcze, że jest rezygnacja, no pewnie, nawet mu wysłałem SMS-a, Olek, In Progress, on mi odpowiedział… tak. Do wakacji będziemy mieli gościa, który będzie, wiesz, na południu Polski, bo to nie jest tylko Małopolska, to masz Tauron, to masz gościa, który rządzi, główna spółka energetyczna na południu. Ty, a o kogo chodziło, co on mówił, że PSL-owcy nie wiedzieli, że mieli w zarządzie swojego człowieka, bo rozumiem, że on go odp…lił… ale kogo Ty, kogo, kogo…

Włodzimierz Karpiński: Nie wiem, nie znam się…

Kazimierz Sowa: Chodziło o kogoś, kogo Włodek zdymisjonował, a on nie wiedział, że… PSL… on się okazał jak go wy…li, nagle przylatuje Bury i wszyscy… nasz człowiek, zaraz, jak to wasz człowiek, on tu chodził pod tytułem… jestem nikim, czyli nikt go nie rozpoznawał.