Foto: kamera internetowa
Foto: kamera internetowa

Postępowi, tęczowi terroryści czują się coraz pewniej i ośmieleni biernością większości, chcą narzucić nam swoje chore wizje i pomysły. Tym razem poznańska grupa Circus Ferus wzywa do…wzniesienia w Poznaniu tęczy na wzór tej warszawskiej. Co ciekawe, ta poznańska ma stanąć na lokalnym Placu Zbawiciela.

Czym jest Circus Ferus? Sami o sobie piszą tak: “Circus Ferus to grupa osób, realizujących wymyślone przez siebie projekty. Grupa powstała w 2012 roku w Poznaniu. W jej skład wchodzą twórcy teatralni, współpracujący do tej pory z teatrami: Ósmego Dnia, Usta Usta Republika, Strefa Ciszy, Porywacze Ciał, Biuro Podróży, Polski Teatr Tańca. A także realizujący autorskie przedsięwzięcia”.

Najnowszym “autorskim przedsięwzięciem” inspirowanym przez Circus Ferus ma być stworzenie w Poznaniu tęczy na lokalnym Placu Zbawiciela. Jedną z przyczyn dla której instalacja ma powstać jest zdaniem członka grupy Kuba Kaprala “miejski rozwój”. To jednak nie wszystko. “Artyści” z Poznania wznosząc homo instalację chcą zaprotestować i sprzeciwić się podpalaniu tęczy w Warszawie. “Członkowie i członkinie tej formacji, w imię budowania mostów ponad podziałami politycznymi, mentalnymi, płciowymi czy wręcz dżenderowymi, z pomocą ludu udekorują Tęczę na miarę Poznania” – wyjaśnia Kapral.

Tęcza ma powstać na Placu Zbawiciela u zbiegu ulic Zgoda i Ściegiennego 19 sierpnia o godzinie 15. Na sprzeciw nie trzeba było długo czekać. Jan Cyraniak – koordynator poznańskiej komórki Fundacji Pro – Prawo do Życia na swoim facebooku zamieścił następujący wpis: Jutro o 15:00 jakieś dziwaki chcą stawiać tęczę na poznańskim placu Zbawiciela. Zalecam megafony i związaną z tą godziną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Ja co prawda będę od rana na delegacji, ale postaram się dotrzeć na czas”.

W tej sytuacji rodzą się dwa podstawowe pytania: czy próba ustawienia gejowskiego symbolu w wielkim mieście jakim jest Poznań akurat na Placu Zbawiciela nie jest kolejną, jawną prowokacją tęczowych środowisk? I po drugie, czy Poznań naprawdę nie ma ważniejszych wydatków i problemów niż stawianie ideologicznego badziewia?

na podstawie: epoznan.pl

1 KOMENTARZ

 1. Rozważałem czy by udać się na miejsce. Stosowną przemowę wypowiedzieć. Po
  chwili tknęło mnie, że może lepiej przemilczeć wydarzenie. Niech
  nawet echem się nie poniesie. A swego czasu i tak młódź z
  zapałkami może tak całkiem dla zabawy w popiół snadź obróci 🙂

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.