Tomasz Terlikowski wypowiedział się w sprawie księdza Jacka Międlara. Oskarżył kapłana o walkę przeciwko Bogu.

„Przykro to powiedzieć, ale ksiądz Jacek Międlar CM walczy obecnie już nie z ‘Gazetą Wyborczą’ i polityczną poprawnością, ale z Bogiem. A sprawa narodowa i przyjaźnie są dla niego ważniejsze, niż wola Boża i kapłaństwo” – powiedział dziennikarz.

„Wypowiedzi księdza Międlara znakomicie pokazują, że nie rozumie on tego, czym jest kapłaństwo i życie zakonne, a do tego część z jego wypowiedzi pokazuje, że nie chce on wypełniać woli Bożej”.

„Wola przełożonych (nawet, gdy się oni mylą, albo gdy ulegają propagandzie) jest dla zakonnika wolą Boga. Jeśli sprzeciwia się on woli przełożonych, nawet z najszlachetniejszych pobudek, to w istocie sprzeciwia się woli Boga i zmierza na manowce. Jego intencje, powody, dla których łamie zakazy i nakazy, nie mają najmniejszego znaczenia. Szatan posługuje się nimi, by zawrócić go z drogi Bożej. I niestety to właśnie dzieje się obecnie w przypadku księdza Jacka. Takie są proste zasady życia zakonnego, które głoszone są od lat w Kościele”.

„Oby ksiądz Jacek odzyskał wolę posłuszeństwa, powrócił do klasztoru i zaczął życie zakonnego, jakie Pan Bóg przykazał. Z każdego punktu widzenia będzie to lepsze dla niego i dla powierzonych mu wiernych, niż nieposłuszeństwo. Owoce posłuszeństwa, pokornego przyjęcia woli Bożej są zawsze o wiele lepsze, niż publiczne nieposłuszeństwo, usprawiedliwiane w nawet szlachetny sposób. To zawsze jest droga, która cieszy diabła. On już zaciera ręce”.

 

7 KOMENTARZE

 1. Pani Lidia Jasińska (siostra Jana Jasińskiego na którego donosił laureat pokojowej nagrody Nobla Wałęsa): Wałęsa zamordował człowieka! Jestem całym sercem za księdzem Jackiem. Warto może zweryfikować czy kłamię a jeśli nie kłamię poprosić panią Jasińską o wywiad.. Cały komentarz pani Jasińskiej: „Wielgus..Bieńkowska i inne antypolskie lafiryndy musiałyby chodzić w peruce…ladacznice w czasie wojny golono…były bowiem takie lafiryndy zagrożeniem dla Polaków ..a teraz takim zagrożeniem są nienapasione ladaca…takie zaKODowane mendy!
  Gdyby to był czas okupacji to takie śmieci jak ta POsłanka czy BOLEK po prostu zutylizowano by…
  Scheuring-Wielgus ma szczęście jak BOLEK….
  BOLEK ..ty to jednak masz szczęście!
  Gdyby to był czas okupacji…mój stryj jako delegat Rządu Londyńskiego …po prostu podpisał by wyrok śmierci na ciebie szujo…donosicielu…sprzedawczyku…SB ku…zbrodniarzu..zdrajco…szkodniku POLSKI!
  KIM są obrońcy zdeprawowanego analfabety z lepianki w POpowie??? który zdolny był nawet do zrównania z ziemia grobu swojego pierworodnego nieślubnego syna GRZESIA???
  Bolek w 70 roku sprzedał kolegów z W-4 -w tym mojego brata Jana Jasińskiego w kolekturze SB!!!..a mój brat był 7 lat młodszy od tego bandziora!
  W 80 roku BOLEK wespół z SB zamordował 18 letniego Tadzia Szczepańskiego…Tadzia Gawrońskiego…sprzedał POLAKÓW…”by im – tym komentatorom-obrońcom” -żyło się lepiej!
  Tylko zbrodniarz może bronić zbrodniarza!
  Dla SB ków i SB ckich trolli nic nie znaczy wysadzenie ludzi w powietrze….!
  ……..
  Księże Jacku popieram Cię całym sercem za odwagę w walce z SB cją …UB cją…WSI owymi i innymi zdrajcami Polski!”

 2. Otóż to, otóż to… Do “Patrioty”: w obronie Boga? A cóż to za bóg, którego trzeba bronić? Na pewno nie Wszechmocny… Śmieszni jesteście…. Macie jakiegoś swojego katolickiego bożka, któremu potrzeba obrony, to brońcie, ale resztę zostawcie w spokoju…

 3. Ale on pie*doli… Obowiązkiem każdego duchownego jest obrona wiary i wierzących a nie interesów hierarchów kościelnych którzy sprzedali się już dawno jak pospolite dzi*ki.

  A tym: “Wola przełożonych (nawet, gdy się oni mylą, albo gdy ulegają propagandzie) jest dla zakonnika wolą Boga” to już dowalił idiota po całości. WOLA BOGA TO WOLA BOGA TY SKOŃCZONY IDIOTO.

  Jeżeli zakonnik widzi, że jego przełożeni plotą bzdury, że zeszli z drowi swojej wiary, to ma obowiązek się im sprzeciwić. Każdy duchowny ma reprezentować Boga a nie jakąś opasłą świnię. To Bóg jest ich przełożonym, nie jakaś sprzedajna k*rwa.

  Ksiądz Miedlar stoi w obronie Boga, wiary i wierzących. W obronie naszych Polskich wartości. Nie niemieckich, nie watykańskich, nie europejskich. Polskich i Katolickich!

  Pozdrawiam

  • Patriotyzm to cnota ludzi pełnych nienawiści.
   Nauczał Oscar Wilde.
   Zauważenie tego nigdzie nie zdaje sie trafniejsze niż w Polsce.
   Patriotyczne wychowanie w duchu nienawiści do inaczej myślących.
   Patriotyczne demonstracje przeciwko obcym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.