foto: commons.wikimedia.org

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans stwierdził, że nie czas jeszcze na podejmowanie dalszych działań przeciwko Polsce w sprawie praworządności.

„Nie jestem gotów ogłosić żadnych dalszych kroków na tym etapie. Mamy pewną liczbę instrumentów. (…) Wierzę, że wciąż jest miejsce na dialog polityczny” — powiedział Timmermans. Dodał on, że ma nadzieję na przeprowadzenie debaty w tej sprawie na forum Rady ds. Ogólnych w przyszłym tygodniu.

Szef MSZ-u Witold Waszczykowski poinformował, że Polska otrzymała raport, który Timmermans przygotował dla Rady ds. Ogólnych. Minister zapowiedział, że na raport Polska odpowie na posiedzeniu Rady w Brukseli, gdyż jest on stronniczy.

Sprawa prowadzonej wobec Polski przez KE procedury ochrony praworządności ma trafić 16 maja na posiedzenie unijnej Rady ds. Ogólnych, czyli posiedzenie ministrów odpowiedzialnych za sprawy europejskie. Informacje w tej sprawie ma przedstawić KE, która sama domagała się, by wprowadzić ten punkt do porządku obrad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.