W pierwszym po otrzymaniu nominacji wywiadzie prasowym Donald Trump zasugerował, że jeśli wygra wybory prezydenckie, to Stany Zjednoczone odstąpią od zasady automatycznej obrony zaatakowanego sojusznika z Paktu Atlantyckiego.

Na pytanie dziennika New York Times o potencjalną agresję Rosji na Litwę, Łotwę i Estonię, Trump odparł, że zdecyduje o udzieleniu im pomocy dopiero po ustaleniu “czy wypełniają zobowiązania wobec nas”.

Słowa o możliwości złamania obowiązującej od 66 lat zasady będącej fundamentem NATO wywołały gwałtowną krytykę kandydata Republikanów na prezydenta. “To koniec NATO” – ocenił były ambasador USA przy Pakcie Atlantyckim Robert Hunter.

Jak podaje agencja Reuters, inni krytycy podkreślają, że wypowiedź Trumpa czyni świat bardziej niebezpiecznym i tylko raduje Putina.

źródło: polskaniepodlegla.pl

4 KOMENTARZE

 1. O CO CHODZI ZE WSZYSCY MUSZA PLACIC SKLADKI DO NATO I JUZ TERAZ TAK TO WYGLADA JAK MOZESZ LICZYC LICZ NA SIEBIE JESLI NIEMCY NAPADNA NA FRANCJE BO IM ODWALI KOGO BEDZIE BRONIC USA TEGO OD KOGO MA WIEKSZE KORZYSCI

  3

  0
 2. Tylko głupi i naiwni wierzą, że obce wojska będą bezinteresownie ginąć za Polskę. Umiesz liczyć licz na siebie. Tak panowie rządzący czas najwyższy tworzyć i zbroić silne WP i nawiązywać sojusze z państwami z Grupy Wyszehradzkiej. Dosyć tego skomlenia i żebrania o najemników.

  4

  0
 3. Wystarczy tylko nie mącić, prezydenci Ameryki się w tym lubują… Jak Trump nie będzie mącił, to nie będzie musiał bronić żadnego członka NATO…

  7

  0
 4. Swoją drogą i źle mówi? 28 państw jest w NATO a składki członkowskie płaci ile? 5? Reszta w tym takie potęgi jak niemcy, francja, holandia mają to głęboko w dupie.

  Może faktycznie ten gość coś w końcu zmieni w tym całym korporacyjnym burdelu…

  Pozdrawiam

  11

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.