foto: FLGBT - Forum LGBT, fb

Wyjątkowy szkodnik Adam Boniecki został uhonorowany tytułem doctora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego.

„Ks. Adam Boniecki to znakomity kapłan, znakomity dziennikarz. Zawsze otwarcie prezentuje swoje poglądy, nie unika tematów trudnych, bolesnych. Wskazuje na powinności ludzi, ale nie rani, tylko pobudza do refleksji, a przy tym nie stara się nikogo pouczać. Jego czytelnik, słuchacz ma możliwość wyrobienia sobie własnego zdania” – powiedział prof. Antoni Różalski, rektor Uniwersytetu Łódzkiego.

Jak podaje UŁ, Boniecki otrzymał tytuł przede wszystkim za zasługi w dziedzinie dziennikarstwa, ale także za wkład do debaty publicznej opartej na wartościach chrześcijańskich.

„Ksiądz redaktor uprawia dziennikarstwo wsłuchujące się w człowieka, ponadczasowe, a etyki mediów nie sprowadza jedynie do kodeksów i ustaw” – bredziła prof. Barbara Bogołębska z UŁ.

„Nigdy nie spodziewałem się żadnego tytułu doctora honoris causa, zastanawiałem się, czy to nie jest pomyłka” – stwierdził Boniecki i dodał: „Dziennikarz, który nikomu nie przeszkadza, którego życie nie jest pełne kłopotów, bardzo rzadko jest dobrym dziennikarzem. Naszym zadaniem jest budzenie politycznej świadomości ludzi. Wolność i dobro, wolność i prawda idą razem, inaczej niszczy się wolność”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.