W polskiej administracji Facebooka nie zasiada tylko działaczka KOD-u, ale również ludzie z Gazety Wyborczej, Onetu i TVN-u. Czy popularny portal jest apolityczny? Niekoniecznie…

Dziennikarz śledczy Cezary Gmyz ujawnił możliwe przyczyny tak jawnej cenzury popularnego serwisu. Okazało się, że na czele polskiej redakcji Facebooka stoi Sylwia de Weydenthal, która uczestniczy w manifestacjach KOD-u i sama udostępnia na swoich profilach skandaliczne treści o jednostronnym zabarwieniu politycznym. Informowaliśmy o tym TUTAJ.

Na tym jednak sprawa się nie kończy. Gmyz niedługo potem opublikował kolejną informację, z której wynika, że bliskim współpracownikiem de Weydenthal jest Robert Bednarski, szef FB na Europę Środkowo-Wschodnią. Wcześniej był on szefem portalu Onet.pl. Na profilu Marszu Niepodległości na Twitterze pojawiły się również zdjęcia ujawniające kolejnych pracowników kierujących polskim Facebookiem. Jest wśród nich Barbara Topol, wcześniej zatrudniona w TVN i Anna Mościcka, wcześniej związana z „Gazetą Wyborczą”.