filmy, film, marylin monroe, marlon brando, hollywood, kino, premiery, netflix, czas wolny, śniadanie u tiffany'ego, audrey hepburn, vivien leigh, kinematografia, najlepsze filmy, top filmy, co oglądać, stare filmy, ranking filmów

Kina i platformy streamingowe zaskakują nas nawet kilkoma nowościami filmowymi dziennie. Możemy wybierać spośród premier z całego świata i oglądać filmy o różnej tematyce. Nie warto jednak całkowicie zamykać się na klasykę kina. Wiele filmów, które zostały nakręcone ponad 50 lat temu wciąż może zaskoczyć widza swoją przemyślaną fabułą i scenografią. Dziś przedstawiamy 5 kinematograficznych „staroci”, które mogą Was zachwycić!

Śniadanie u Tiffany’ego (1961)

Czy znacie dziewczynę, która nie chciałaby wyglądać tak fantastycznie jak Audrey Hepburn w tym filmie? Plakat, promujący tytuł, kojarzy chyba każdy, ale niektórzy nie zdają sobie sprawy, że „Śniadanie u Tiffany’ego” to ekranizacja jednego z opowiadań Trumana Capote. Od lat historia o Holly Golightly przyciąga widzów na całym świecie, a niezapomniane poszukiwania kota pod koniec filmu od lat wzruszają do łez!

Psychoza (1960)

Pełna napięcia scena zabójstwa po prysznicem to zdecydowanie najczęściej pokazywany w programach, dotyczących kina fragment filmowy. Także ta historia jest ekranizacją – za wzór scenariusza posłużył utwór literacki Roberta Blocha. Ten, a także wszystkie inne filmy Alfreda Hitchcocka, weszły w kanon klasycznego kina grozy, którego nie można ignorować!

Dwunastu gniewnych ludzi (1957)

Ta historia od wielu dziesięcioleci porusza widzów swoją prostotą. W związku z procesem, dotyczącym morderstwa, dwunastu przysięgłych ma jednogłośnie uznać oskarżonego za winnego lub nie. Wydaje się, że nie ma powodów, aby przeciągać obrady – sprawa jest jasna i kara musi spotkać młodego chłopaka. Kiedy okazuje się, że jeden z przysięgłych zaczyna wątpić w jego winę, pozostali zaczynają patrzeć na sprawę z nowej perspektywy. Takie filmy jak ten sprawiają, że kochamy stare kino!

Tramwaj zwany pożądaniem (1951)

Jeśli kojarzycie Marlona Brando tylko z roli w filmie „Ojciec chrzestny”, koniecznie obejrzyjcie tez „Tramwaj zwany pożądaniem”! Uwierzcie, ten aktor był w młodości łamaczem kobiecych serc! Przystojniak z Hollywood idealnie sprawdził się w duecie z Vivien Leigh, przyciągając do kin rzesze fanów. Nie ulega wątpliwości, że historia o Blanche, która popada w konflikt z mężem swojej siostry Was zachwyci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.