Lata mijają, a waga stoi w miejscu? Chyba każdy z nas kiedyś mierzył się z problemem dodatkowych kilogramów, które nie chcą zniknąć. Wbrew pozorom, restrykcyjne diety nie są w stanie wpłynąć na naszą sylwetkę tak spektakularnie jak parę treningów w tygodniu. Aby nasze starania nie poszły na marne, warto dowiedzieć się, które popularne sporty pomagają spalić najwięcej kalorii. Dziś przedstawiamy pięć propozycji, które powinny zainteresować nawet najbardziej niezdecydowanych z Was! Z nimi odchudzanie będzie przyjemnością!

1. Odchudzanie? Czas na bieganie!

Najbardziej oczywistą, ale zarazem najprostszą propozycją dla chcących zrzucić zbędne kilogramy jest bieganie. Dobre buty, ciekawa trasa, słuchawki i dobra muzyka – to przepis na bezstresowe odchudzanie. Podczas godzinnej przebieżki możesz spalić nawet do 500 kalorii, ale pamiętaj o rozgrzewce przed treningiem!

2. Wsiądź na rower… stacjonarny

Wycieczki rowerowe to bardzo przyjemny sposób aktywnego spędzania wolnego czasu. Niestety nie zawsze pogoda pozwala nam na wybór sympatycznej trasy. Mieszkańcy ogromnych aglomeracji miejskich mogą mieć także problem ze znalezieniem w miarę pustych dróg lub ścieżek rowerowych, po których mogliby jeździć bez obaw o kolizję… Na szczęście istnieją rowerki stacjonarne, których możemy używać nawet w środku nocy! Godzina umiarkowanego treningu to aż do 450 spalonych kalorii! Co ważne, podczas ćwiczeń możemy, np. oglądać ulubiony serial lub czytać książkę. Takie odchudzanie to czysta przyjemność!

[reklama_pozioma]

3. Fitness – zdrowo i sympatycznie

Jeśli lubicie zajęcia w grupie, warto poszukać interesujących treningów w najbliższym centrum fitnessu. Na szczęście technologia pozwala nam także na sportowe odchudzanie w domu – z instruktorami, którzy nagrali swoje zestawy ćwiczeń na YouTube! Bez względu na to, która z form tego aktywnego wypoczynku jest Wam bliska, będziecie w stanie spalić nawet 300-400 kcal podczas godzinnych zajęć.

4. Hop na narty!

Zazwyczaj wyjazd na narty kojarzy nam się z odpoczynkiem od zgiełku miasta. Jeśli lubicie szusować po zaśnieżonych trasach, mamy dla Was dobrą wiadomość. Godzina na stoku to nawet 500 dodatkowo spalonych kalorii w ciągu dnia! Zimowy wyjazd na narty to idealny dodatek, wspomagający odchudzanie. Jesteśmy pewni, że z pewnością go pokochasz!

5. Zumba – odchudzanie z przyjemnością

Od paru lat zumba cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród młodego pokolenia. Na zajęciach tańczą dziewczęta, emerytki i kobiety sukcesu, zajmujące stanowiska kierownicze. Typowy trening pozwala im spalić około 450 kalorii, jednak wielu choreografów uważa, że bardzo intensywne ćwiczenia są w stanie podwyższyć ten wynik nawet o 150 kcal. Zumba to zdecydowanie gorący i wesoły sposób na odchudzanie, który pokochają ci z Was, dla którym muzyka jest niezbędna jak powietrze!

Naszą listę można oczywiście wzbogacić o wiele innych, nieskomplikowanych dyscyplin. Najważniejsze jest jednak to, aby ćwiczenia odpowiadały temperamentowi osoby, która ma zamiar odchudzać się z ich pomocą. Sport nie powinien być nudny! Jeśli któraś z naszych propozycji nie przypadła Ci do gustu, koniecznie wypróbuj pozostałe – nigdy nie wiadomo, co może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Sprawdź koniecznie: