1 kwietnia 2008 roku Polska po raz drugi w ciągu czterech lat głosami zdrajców, utraciła niepodległość przyjmując Traktat Lizboński. Najpierw zrobili to parlamentarzyści, uchwalając “ustawę o ratyfikacji Traktatu z Lizbony zmieniającego Traktat o Unii Europejskiej i Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską”, później 2 kwietnia senatorowie a dzieła dokończył śp. prezydent Lech Kaczyński podpisując ustawę.

Początków ratyfikacji Traktatu należy szukać w roku 2007 a osoby ciekawe powinny skierować oczy na Lizbonę. To właśnie tam 18 i 19 października 2007 roku odbył się tzw. “szczyt lizboński”. Do Portugalii zjechali przedstawiciele rządów krajów członkowskich UE, by przyjąć dokument mający być następstwem odrzuconej eurokonstytucji. 19 października, po północy strony doszły do porozumienia i podpisano dokument, który Jose Manuel Barroso skomentował tak: “Europa potrzebuje traktatu, by wyjść z impasu. Od czasu przegranego referendum we Francji i Holandii utknęliśmy w martwym punkcie. Sukces w Lizbonie sprawia, że niezbędne zmiany instytucjonalne się dokonają. Przyjęte przepisy dają szansę, że łatwiej będzie podejmować decyzje. Najważniejsze jednak, że Europa zacznie mówić jednym głosem. Głos Polski nie mógł być zignorowany i dobrze się stało, że znaleźliśmy kompromis”. 

W traktacie nacisk położono na przeprowadzanie reform i modernizację. Co ciekawe, w przeciwieństwie do polskiej Konstytucji, preambuła nie zawierała odwołań do Boga i nie wspominała o szczególnej roli Chrześcijaństwa. Był to jasny sygnał, że w XXI wiecznej Europie nie ma miejsca dla Boga. Próba przeforsowania stopniowej ateizacji i odchodzenia od wartości i tradycji. Traktat w opinii wielu miał identyczną treść co odrzucona eurokonstytucja. Co więcej nowy dokument nadawał Unii pełną osobowość prawną i dawał możliwość zmiany Unii w przyszłości, bez konieczności zwoływania konferencji międzyrządowej.

Wśród postanowień szczytu, które uwzględniono później w Traktacie były: zmniejszenie liczby komisarzy europejskich do 18; decyzje unijne od 2014 będą podejmowane za pomocą tzw.podwójnej większości, zamiast zgody wszystkich państw członkowskich; pośrednia inicjatywa ustawodawcza obywateli wymagać będzie zebrania 1 miliona głosów w danej sprawie czy jeden z bardziej kontrowersyjnych zapisów a więc wprowadzenie Karty Praw Podstawowych. Wejście w życie tej ostatniej groziło mieszaniem się Europy do orzecznictwa w Polsce. Szczególnie zagrożona była tradycyjna definicja rodziny i ciągoty euro przywódców do promowania i narzucania legalizacji związków homoseksualistów. Anna Fotyga zwracał również uwagę na to, że przyjęcie Karty Praw Podstawowych otworzy drogę Niemcom do roszczeń wobec Ziem Odzyskanych. Między innymi dlatego, 4 października 2007 roku Jarosław Kaczyński podobnie jak przywódcy Wielkiej Brytanii i Czech zdecydowali o nie podpisywaniu KPP. Wtedy rozpoczęła się wściekła nagonka i zajadłe tępienie takiej decyzji przez lewackie środowiska zarówno tu w kraju jak i w Europie. Znów uderzano czułą strunę Narodu. Mówiono, że z takiego zaścianka i kołtuna będzie śmiała się cała Europa, że oszołomy blokują rozwój… Po utracie władzy przez PiS i po dojściu do władzy PO, premier Donald Tusk zapowiedział że jego rząd Kartę Podpisze. Obecny prezydent Bronisław Komorowski komentując obawy Fotygi nazwał je: “śmiechem” i “dyrdymałami”. Przyznał również, że PO chce by “Karta obowiązywała także w Polsce.”

Atmosferę podgrzewały znów środowiska lewackie. Zewsząd rozlegały się apele pod adresem nowego rządu by przyjął Traktat w całości. Argumentowano to właśnie m.in tym że blokujemy rozwój, dość zaścianka, dość ulegania szantażowi PiS… 23 listopada Tusk zapowiedział podpisanie Traktatu wraz z uwzględnieniem protokołu brytyjskiego o ograniczeniu stosowania Karty praw podstawowych w Polsce. 29 listopada 2007 roku Parlament Europejski przyjął Kartę Praw Podstawowych. Ponownie zaczęto grozić palcem Polsce i Wlk. Brytanii domagając się rezygnacji z protokołu ograniczającego stosowanie dokumentu. 7 grudnia 28 polskich polityków, publicystów i intelektualistów na czele z Arturem Zawiszą i Stanisławem Michalkiewiczem podpisało deklarację z apelem do władz o niepodpisywanie traktatu reformującego i podtrzymanie decyzji o odrzuceniu Karty. 13 grudnia 2007 podpisano traktat reformujący nadający moc prawną KPP. Już tydzień później koalicja przyjęła uchwałę, której istotą była nadzieja i oczekiwanie odstąpienia przez Polskę od modelu brytyjskiego.

1 kwietnia 2008 roku jak już wspominałem nastąpiło przyjęcie Traktatu przez Sejm. Poparło go 386 posłów. Z najbardziej obecnie znanych byli to: Biernacki Marek (PO), Biernat Andrzej (PO), Chlebowski Zbigniew (PO), Czuma Andrzej (PO), Drzewiecki Mirosław (PO), Dunin Artur (PO), Dzikowski Waldy (PO), Gowin Jarosław (PO), Grabarczyk Cezary (PO)
Grad Aleksander (PO), Graś Paweł (PO), Grupiński Rafał (PO), Guzowska Iwona (PO), Halicki Andrzej (PO), Karpiniuk Sebastian (PO), Kidawa-Błońska Małgorzata (PO), Komorowski Bronisław (PO), Kopacz Ewa (PO), Kosecki Roman (PO), Kozłowska-Rajewicz Agnieszka (PO), Kutz Kazimierz (PO), Miodowicz Konstanty (PO), Neumann Sławomir (PO), Niesiołowski Stefan (PO), Nitras Sławomir (PO), Nowak Sławomir (PO), Okła-Drewnowicz Marzena (PO), Olszewski Paweł (PO), Palikot Janusz (PO, RP), Pitera Julia (PO), Szumilas Krystyna (PO), Błaszczak Mariusz (PiS), Brudziński Joachim (PiS), Dorn Ludwik (PiS, SP), Dera Andrzej (PiS), Gęsicka Grażyna (PiS), Gosiewski Przemysław (PiS), Hofman Adam (PiS), Kaczyński Jarosław (PiS), Kempa Beata (PiS, SP), Lipiński Adam (PiS), Suski Marek (PiS), nie mówiąc już o lewakach i PSLu…

Pełną listę osób “za” i “przeciw” zamieszczam pod tekstem.

Po przyjęciu Traktatu przez Sejm i Senat przyszedł czas na prezydenta. Ten początkowo zdecydował się nie ratyfikować ustawy. Wspólnie z Irlandią i Czechami Kaczyński zwlekał ze złożeniem podpisu. Znów zaczął się jazgot, naciski, plucie jadem i medialne ataki. W pierwszym referendum Irlandczycy odrzucili Traktat. W drugim jednak niestety sprzedali swój kraj i zagłosowali odwrotnie. Przyczyn szukać należy m.in w korzystnych dla Irlandczyków zapisów, które sobie wywalczyli. 10 października, tydzień po wynikach referendum na podpisanie zdecydował się prezydent Kaczyński. Prezydent Czech, który początkowo również się opierał i czekał na wyniki z Irlandii. Po wynikach drugiego referendum mimo zapowiedzi postawienia Unii nowych warunków 3 listopada 2009 roku złożył podpis.

Nie należy zapominać w jakiej atmosferze i pod jaką presją działał prezydent Kaczyński, atakowany ze wszystkich stron i za wszystko. W żaden sposób jednak nie zmienia to faktu, że nie pokazał odwagi i konsekwencji właściwej mężom stanu i uległ pod naporem lewackiego, eurolobby, podpisując zdradziecki dokument pozbawiający Polski suwerenności. Cała wina nie powinna mimo to, skupić się na prezydencie. Równie winni a może nawet bardziej winni są posłowie i senatorowie. Zdrajcy z PO, lewicy, PSL i niestety również z PiSu. Krytykując jednak partię Kaczyńskiego pamiętać też należy o ludziach honoru, którzy parę lat temu nie przyłożyli ręki do sprzedania Polski. Wśród nich był Antoni Macierewicz oraz Stanisław Pięta. Po uchwaleniu Traktatu PiS, zaskarżył również TL do Trybunału Konstytucyjnego. To akurat było prawdopodobnie próbą wybielenia się i uciszenia warczących sumień.

W rzeczywistości, Traktat daje Unii możliwość ingerowania w każdą dziedzinę naszego życia. Wbrew zapowiedziom w wielu krajach nie przeprowadzono referendum. W tak ważnej sprawie nie pozwolono wypowiedzieć się obywatelom. Klasa polityczna narzuciła odgórnie swoją wolę. Przywódcy sprzedali swoje kraje, godząc się na stopniowe wynarodowienie i stworzenie jednego wielkiego eurokołchozu. Z hymnem i flagą. Czy to nie najlepszy dowód czym ma być Unia ? Zastosowano terror, przeciwników poniżając, niszcząc i szykanując.

LISTA POSŁÓW, KTÓRZY POPARLI TL:

Arkit Tadeusz (PO)
Arndt Paweł (PO)
Augustyn Urszula (PO)
Aziewicz Tadeusz (PO)
Biernacki Marek (PO)
Biernat Andrzej (PO)
Bojko Bogdan (PO)
Brejza Krzysztof (PO)
Brodniak Roman (PO)
Brzezinka Jacek (PO)
Bublewicz Beata (PO)
Budnik Jerzy (PO)
Bukiewicz Bożenna (PO)
Buła Andrzej (PO)
Butryn Renata (PO)
Cebula Marek (PO)
Chlebowski Zbigniew (PO)
Chmielewski Stanisław (PO)
Chwierut Janusz (PO)
Cichoń Janusz (PO)
Cieślik Leszek (PO)
Czechyra Czesław (PO)
Czerwiński Andrzej (PO)
Czucha Zdzisław (PO)
Czuma Andrzej (PO)
Dąbrowska Alicja (PO)
Dolniak Grzegorz (PO)
Drozd Ewa (PO)
Drzewiecki Mirosław Michał (PO)
Dunin Artur (PO)
Durka Zenon (PO)
Dzięcioł Janusz (PO)
Dzikowski Waldy (PO)
Fabisiak Joanna (PO)
Fedorowicz Jerzy Feliks (PO)
Fiedler Arkady (PO)
Gadowski Krzysztof (PO)
Gałażewski Andrzej (PO)
Gawłowski Stanisław (PO)
Gąsior-Marek Magdalena (PO)
Gibała Łukasz (PO)
Gierada Artur (PO)
Głogowski Tomasz (PO)
Gowin Jarosław (PO)
Grabarczyk Cezary (PO)
Grad Aleksander (PO)
Grad Mariusz (PO)
Graś Paweł (PO)
Grupiński Rafał (PO)
Grzegorek Krzysztof (PO)
Gut-Mostowy Andrzej (PO)
Guzowska Iwona (PO)
Halicki Andrzej (PO)
Hanajczyk Agnieszka (PO)
Hibner Jolanta (PO)
Huskowski Stanisław (PO)
Jarmuziewicz Tadeusz (PO)
Jaros Michał (PO)
Jazłowiecka Danuta (PO)
Kaczor Roman (PO)
Kania Andrzej (PO)
Karpiniuk Sebastian (PO)
Karpiński Grzegorz (PO)
Karpiński Włodzimierz (PO)
Katulski Jarosław (PO)
Kaźmierczak Jan (PO)
Kidawa-Błońska Małgorzata (PO)
Klim Józef Piotr (PO)
Kochan Magdalena (PO)
Kochan Witold (PO)
Komorowski Bronisław (PO)
Konwiński Zbigniew (PO)
Kopacz Ewa (PO)
Kopaczewska Domicela (PO)
Kopeć Tadeusz (PO)
Korzeniowski Leszek (PO)
Kosecki Roman (PO)
Kozaczyński Jacek (PO)
Kozdroń Jerzy (PO)
Kozłowska-Rajewicz Agnieszka (PO)
Koźlakiewicz Mirosław (PO)
Krupa Adam (PO)
Krupa Jacek (PO)
Krząkała Marek (PO)
Kula Włodzimierz (PO)
Kulas Jan Za (PO)
Kulesza Tomasz (PO)
Kuriata Jan (PO)
Kutz Kazimierz (PO)
Lamczyk Stanisław (PO)
Lenz Tomasz (PO)
Leszczyna Izabela (PO)
Lisek Krzysztof (PO)
Litwiński Arkadiusz (PO)
Łukacijewska Elżbieta (PO)
Małecka-Libera Beata (PO)
Marcinkiewicz Michał (PO)
Matusik-Lipiec Katarzyna (PO)
Mężydło Antoni (PO)
Mikulicz Janusz (PO)
Miodowicz Konstanty (PO)
Młyńczak Aldona (PO)
Mroczek Czesław (PO)
Mrzygłocka Izabela Katarzyna (PO)
Mucha Joanna (PO)
Musiał Jan (PO)
Naguszewski Tadeusz (PO)
Namyślak Witold (PO)
Neumann Sławomir (PO)
Niesiołowski Stefan (PO)
Nitras Sławomir (PO)
Nowak Sławomir (PO)
Nowak Tomasz Piotr (PO)
Nowakowski Andrzej (PO)
Nykiel Mirosława (PO)
Okła-Drewnowicz Marzena (PO)
Olechowska Alicja (PO)
Olejniczak Danuta (PO)
Olszewski Paweł (PO)
Orzechowski Andrzej (PO)
Orzechowski Maciej (PO)
Oświęcimski Konstanty (PO)
Pacelt Zbigniew (PO)
Pahl Witold (PO)
Palikot Janusz (PO)
Piechota Sławomir (PO)
Pierzchała Elżbieta (PO)
Pietraszewska Danuta (PO)
Pięta Jarosław (PO)
Piotrowska Teresa (PO)
Pitera Julia (PO)
Plocke Kazimierz (PO)
Plura Marek (PO)
Preiss Sławomir (PO)
Raba Norbert (PO)
Raczkowski Damian (PO)
Radziszewska Elżbieta (PO)
Raniewicz Grzegorz (PO)
Raś Ireneusz (PO)
Ross Tadeusz (PO)
Roszak Grzegorz (PO)
Rozpondek Halina (PO)
Rutnicki Jakub (PO)
Rybicki Arkadiusz (PO)
Rybicki Sławomir (PO)
Rynasiewicz Zbigniew (PO)
Ryszka Andrzej (PO)
Rzymełka Jan (PO)
Saługa Wojciech (PO)
Schetyna Grzegorz (PO)
Sekuła Mirosław (PO)
Siedlaczek Henryk (PO)
Sikorski Radosław (PO)
Sitarz Witold (PO)
Skorupa Aleksander Marek (PO)
Skowrońska Krystyna (PO)
Skrzydlewska Joanna (PO)
Sławiak Bożena (PO)
Smirnow Andrzej (PO)
Smolarz Tomasz (PO)
Staroń Lidia (PO)
Stuligrosz Michał (PO)
Suski Paweł (PO)
Sycz Miron (PO)
Szczerba Michał (PO)
Szejnfeld Adam (PO)
Sztolcman Grzegorz (PO)
Szulc Jakub (PO)
Szumilas Krystyna (PO)
Szydłowska Bożena (PO)
Śledzińska-Katarasińska Iwona (PO)
Tomaka Jan Walenty (PO)
Tomański Piotr (PO)
Tomaszak-Zesiuk Irena (PO)
Tomczyk Cezary (PO)
Tomczykiewicz Tomasz (PO)
Tusk Donald (PO)
Tusk Łukasz (PO)
Tyszkiewicz Krzysztof (PO)
Tyszkiewicz Robert (PO)
Urban Cezary (PO)
Urbaniak Jarosław (PO)
Van der Coghen Piotr (PO)
Wałęsa Jarosław (PO)
Waśko Piotr (PO)
Węgrzyn Robert (PO)
Wielichowska Monika (PO)
Wilk Wojciech (PO)
Witkowski Radosław (PO)
Wolak Ewa (PO)
Wójcik Marek (PO)
Wykręt Adam (PO)
Zacharewicz Jacek Za (PO)
Zakrzewska Jadwiga (PO)
Zaremba Renata (PO)
Zawadzki Ryszard (PO)
Zawiła Marcin (PO)
Zdanowska Hanna (PO)
Zdrojewski Bogdan (PO)
Zielińska-Głębocka Anna (PO)
Zieliński Marek (PO)
Ziemniak Wojciech (PO)
Ziętek Jerzy (PO)
Żalek Jacek (PO)
Żmijan Stanisław (PO)
Żyliński Adam (PO)
Adamczyk Andrzej (PiS)
Andzel Waldemar (PiS)
Arent Iwona (PiS)
Ast Marek (PiS)
Babalski Zbigniew (PiS)
Bartuś Barbara (PiS)
Bętkowski Andrzej (PiS)
Błaszczak Mariusz (PiS)
Brudziński Joachim (PiS)
Chmielowiec Zbigniew (PiS)
Czarnecki Witold (PiS)
Czartoryski Arkadiusz (PiS)
Czesak Edward (PiS)
Ćwierz Andrzej (PiS)
Dąbkowska-Cichocka Lena (PiS)
Dera Andrzej Mikołaj (PiS)
Dorn Ludwik (PiS)
Drab Marzenna (PiS)
Falfus Jacek (PiS)
Gawęda Adam (PiS)
Gęsicka Grażyna (PiS)
Goliński Marian Tomasz (PiS)
Gosiewski Jerzy (PiS)
Gosiewski Przemysław (PiS)
Hoc Czesław (PiS)
Hofman Adam (PiS)
Jackiewicz Dawid (PiS)
Jakubiak Elżbieta (PiS)
Janik Grzegorz (PiS)
Jasiński Wojciech (PiS)
Kaczyński Jarosław (PiS)
Kamiński Mariusz (PiS)
Karasiewicz Lucjan (PiS)
Karski Karol (PiS)
Kempa Beata (PiS)
Kloc Izabela (PiS)
Kluzik-Rostkowska Joanna (PiS)
Kłosowski Sławomir (PiS)
Kołakowski Robert (PiS)
Kowal Paweł (PiS)
Kraczkowski Maks (PiS)
Krasulski Leonard (PiS)
Latos Tomasz (PiS)
Lipiec Krzysztof (PiS)
Lipiński Adam (PiS)
Machałek Marzena (PiS)
Materna Jerzy (PiS)
Matuszewski Marek (PiS)
Matuszny Kazimierz (PiS)
Michałkiewicz Krzysztof (PiS)
Mojzesowicz Wojciech (PiS)
Mularczyk Arkadiusz (PiS)
Natalli-Świat Aleksandra (PiS)
Ołdakowski Jan (PiS)
Opioła Marek (PiS)
Paluch Anna (PiS)
Piecha Bolesław Grzegorz (PiS)
Pilch Jacek (PiS)
Polak Marek (PiS)
Polak Piotr (PiS)
Poncyljusz Paweł (PiS)
Putra Krzysztof (PiS)
Rafalska Elżbieta (PiS)
Religa Zbigniew (PiS)
Rogacki Adam (PiS)
Sadurska Małgorzata (PiS)
Seliga Dariusz (PiS)
Sprawka Lech (PiS)
Suski Marek (PiS)
Szarama Wojciech (PiS)
Szczygło Aleksander Marek (PiS)
Szczypińska Jolanta (PiS)
Szydło Beata (PiS)
Tchórzewski Krzysztof (PiS)
Terlecki Ryszard (PiS)
Tobiszowski Grzegorz (PiS)
Tomczak Jacek (PiS)
Walkowiak Andrzej (PiS)
Wassermann Zbigniew (PiS)
Wiązowski Waldemar (PiS)
Wiśniewska Jadwiga (PiS)
Witek Elżbieta (PiS)
Woźniak Tadeusz (PiS)
Wrona Waldemar (PiS)
Zalewska Anna (PiS)
Zbonikowski Łukasz (PiS)
Zieliński Jarosław (PiS)
Ziobro Zbigniew (PiS)
Zuba Maria (PiS)
Żukowski Wojciech (PiS)
Ajchler Romuald (LiD)
Aleksandrzak Leszek (LiD)
Arłukowicz Bartosz (LiD)
Balicki Marek (LiD)
Bańkowska Anna (LiD)
Borowski Marek (LiD)
Celiński Andrzej (LiD)
Czykwin Eugeniusz (LiD)
Filar Marian (LiD)
Garbowski Tomasz (LiD)
Gintowt-Dziewałtowski Witold (LiD)
Gołębiewski Henryk (LiD)
Iwiński Tadeusz (LiD)
Janowska Zdzisława (LiD)
Jaruga-Nowacka Izabela (LiD)
Kalisz Ryszard (LiD)
Kamiński Tomasz (LiD)
Klepacz Witold (LiD)
Kochanowski Jan (LiD)
Kopyciński Sławomir (LiD)
Kotkowska Bożena (LiD)
Krasoń Janusz (LiD)
Lis Bogdan (LiD)
Łybacka Krystyna (LiD)
Martyniuk Wacław (LiD)
Matuszczak Zbigniew (LiD)
Matwiejuk Jarosław (LiD)
Matyjaszczyk Krzysztof (LiD)
Milcarz Henryk (LiD)
Motowidło Tadeusz (LiD)
Napieralski Grzegorz (LiD)
Olejniczak Wojciech (LiD)
Ostrowski Artur (LiD)
Pisalski Grzegorz (LiD)
Prządka Stanisława (LiD)
Senyszyn Joanna (LiD)
Sierakowska Izabella (LiD)
Stec Stanisław (LiD)
Streker-Dembińska Elżbieta (LiD)
Szczepański Wiesław Andrzej (LiD)
Szmajdziński Jerzy (LiD)
Szymanek-Deresz Jolanta (LiD)
Tomaszewski Tadeusz (LiD)
Wenderlich Jerzy (LiD)
Widacki Jan (LiD)
Wikiński Marek (LiD)
Wontor Bogusław (LiD)
Wziątek Stanisław (LiD)
Zbrzyzny Ryszard (LiD)
Zemke Janusz (LiD)
Bury Jan s. Józefa (PSL)
Deptuła Leszek (PSL)
Dutka Bronisław (PSL)
Grzeszczak Eugeniusz (PSL)
Grzyb Andrzej (PSL)
Kalemba Stanisław (PSL)
Kalinowski Jarosław (PSL)
Kamiński Jan (PSL)
Kasprzak Mieczysław (PSL)
Kierzkowska Ewa (PSL)
Kłopotek Eugeniusz (PSL)
Krzyśków Adam (PSL)
Łopata Jan (PSL)
Łuczak Mieczysław Marcin (PSL)
Maliszewski Mirosław (PSL)
Olas Stanisław (PSL)
Pałys Andrzej (PSL)
Pawlak Mirosław (PSL)
Pawlak Waldemar (PSL)
Piechociński Janusz (PSL)
Racki Józef (PSL)
Rakoczy Stanisław (PSL)
Sawicki Marek (PSL)
Sławecki Tadeusz (PSL)
Sopliński Aleksander (PSL)
Stefaniuk Franciszek Jerzy (PSL)
Witaszczyk Stanisław (PSL)
Woda Wiesław (PSL)
Wojtas Edward (PSL)
Zych Józef (PSL)
Żelichowski Stanisław (PSL)
Galla Ryszard (niezależny)
Komołowski Longin (niezależny)
Krzywicki Piotr (niezależny)
Płażyński Maciej (niezależny)
Polaczek Jerzy (niezależny)
Sellin Jarosław (niezależny)
Ujazdowski Kazimierz Michał (niezależny)
Zalewski Paweł (niezależny)

LISTA POSŁÓW, KTÓRZY SPRZECIWILI SIĘ TL:

Abramowicz Adam (PiS)
Babinetz Piotr (PiS)
Błądek Antoni (PiS)
Bogucki Jacek (PiS)
Bury Jan s. Antoniego (PiS)
Chłopek Aleksander (PiS)
Cybulski Piotr (PiS)
Cymański Tadeusz (PiS)
Cybulski Piotr (PiS)
Dolata Zbigniew (PiS)
Girzyński Zbigniew (PiS)
Giżyński Szymon Stanisław (PiS)
Golba Mieczysław (PiS)
Gołojuch Kazimierz (PiS)
Górski Artur (PiS)
Górski Tomasz (PiS)
Grabicka Krystyna (PiS)
Jagiełło Jarosław (PiS)
Janczyk Wiesław (PiS)
Jurgiel Krzysztof (PiS)
Kaczanowski Dariusz (PiS)
Kołakowski Lech (PiS)
Kowalczyk Henryk (PiS)
Kowalski Bogusław (PiS)
Kozak Zbigniew (PiS)
Kwitek Marek (PiS)
Libicki Jan Filip (PiS)
Łatas Marek (PiS)
Macierewicz Antoni (PiS)
Malik Ewa (PiS)
Marianowska Barbara (PiS)
Masłowska Gabriela (PiS)
Masłowska Mirosława (PiS)
Mazurek Beata (PiS)
Moskal Kazimierz (PiS)
Ożóg Stanisław (PiS)
Pięta Stanisław (PiS)
Popiołek Krzysztof (PiS)
Religa Jan (PiS)
Rębek Jerzy (PiS)
Rojek Józef (PiS)
Rusiecki Jarosław (PiS)
Siarka Edward (PiS)
Sikora Anna (PiS)
Sobecka Anna (PiS)
Stanke Piotr (PiS)
Szlachta Andrzej (PiS)
Szwed Stanisław (PiS)
Szyszko Jan (PiS)
Telus Robert (PiS)
Wargocka Teresa (PiS)
Wojtkiewicz Michał (PiS)
Wróbel Marzena Dorota (PiS)
Zając Stanisław (PiS)
Zawiślak Sławomir (PiS)
Żaczek Jarosław (PiS)

lista pochodzi ze strony: www.wolnemedia.net

4 KOMENTARZE

 1. In order to keep track of employees function productiveness at a
  method, instead of the time, online timesheets are getting found in organisations, regardless of dimensions and excel
  time sheets.

  0

  0
 2. In order to keep an eye on workers function productivity in a method, instead of the
  time taking processes of newspaper, On-line time sheets are
  getting found in many businesses, irrespective
  of size and excel time sheets.

  0

  0
 3. Online time sheets can replace conventional procedures of employee
  and undertaking monitoring, that can be a lot more expensive,
  undependable and slower. Job tracking, observation of
  costs projects and other fiscal information can easily be
  organised using the latest time-sheets.

  0

  0
 4. Thanks for ones marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you will be
  a great author.I will ensure that I bookmark your blog and will come back at some
  point. I want to encourage one to continue your great job, have a nice weekend!

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.