W Puszczykowie karetka pogotowia ratunkowego wjechała pod pociąg. W wypadku dwie osoby zginęły, a jedna walczy o życie. Z kolei Ochotnicza Straż Pożarna na swoim profilu udostępniła całe nagranie tragicznego wypadku. 

 

Zderzenie pogotowia z pociągiem i jeden ranny 

Jak wynika z ustaleń karetką podróżował trzyosobowy zespół z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Z ustaleń policji wynika, że w chwili zderzenia samochód stał na torach pomiędzy opuszczonymi rogatkami. W wypadku zginęły dwie osoby, lekarz oraz ratownik medyczny. Kierowca pojazdu został przetransportowany do szpitala w Puszczykowie, gdzie walczy o życie. Mężczyzna, który przeżył obecnie walczy o życie w szpitalu. Przeszedł udaną operację, a obecnie przebywa w śpiączce farmakologicznej. Z tego co wiadomo posiada urazy wielonarządowe. Nie informujemy, jakich obrażeń doznał pacjent – powiedziała rzeczniczka Szpitala im. prof. S.T. Dąbrowskiego w Puszczykowie Marzena Rutkowska-Kalisz. Póki co nie wiadomo, kiedy mężczyzna będzie mógł uczestniczyć w jakichkolwiek czynnościach z udziałem prokuratora. Dziś w całej sprawie ma być wszczęte śledztwo.

 

Ustalenia Prokuratury trwają 

 

Źródło : losyziemi.pl

 

 

 

W związku z tragiczną śmiercią lekarza Wielkopolskiej Izby Lekarskiej po wypadku karetki w Puszczykowie w dniu 3 kwietnia 2019 roku prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Artur de Rosier wraz z lekarzami Wielkopolskiej Izby Lekarskiej składa Rodzinie oraz Najbliższym wyrazy głębokiego współczucia oraz deklaruje Rodzinie pomoc w tych trudnych chwilach – przekazała rzeczniczka prasowa Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Katarzyna Strzałkowska. Z kolei na miejscu zdarzenia cały czas trwają oględziny z udziałem biegłego z zakładu medycyny sądowej. Zabezpieczany jest również monitoring na stacji, nagranie lokomotywy. Jak powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski, na tę chwilę jeszcze nie można mówić o żadnych konkretnych ustaleniach poza tymi, że doszło do zderzenia karetki z pociągiem, dwie osoby zginęły, natomiast jedna jest ranna.

 

Słowa Premiera Morawieckiego 

 

 

Całe tragiczne zdarzenie skomentował również premier Mateusz Morawiecki. “To ogromnie smutna sytuacja, kiedy ktoś, ratując ludzkie życie, sam nie wraca z ostatniego dyżuru do najbliższych” – napisał. Na miejsce wypadku przybył także wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, który przyjął raport służb ratunkowych.
Jak powiedział w wywiadzie ; “Jestem niezwykle wstrząśnięty tą sytuacją, która nigdy nie powinna się zdarzyć. Zginęły osoby, które swoją pracą każdego dnia służyły innym, które ratowały ludzkie życie. Składam wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim.”

 

Zobacz również : https://parezja.pl/ogolnopolski-strajk-nauczycieli/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.