źródło: RMF24 / Policja

Poszukiwania zostały wszczęte po tym, jak na komisariat w Grodzisku Mazowieckim kobieta zgłosiła zaginięcie syna. Przekazała policjantom, że kilka godzin wcześniej kontaktował się z nią ojciec dziecka i poinformował, że kobieta więcej już nie zobaczy syna. Dwie godziny później policja otrzymała zgłoszenie, że mężczyzna wtargnął pod pociąg. Popełnił samobójstwo.

Dnia 10. lipca tego roku ojciec chłopca zabrał go od matki, po czym wysłał jej dramatyczną wiadomość SMS o treści: “Już nigdy nie zobaczysz syna” – jak powiadamia Wirtualna Polska. Niedługo potem odkryto, że Paweł Żukowski popełnił samobójstwo, wbiegając pod pociąg relacji Skierniewice – Warszawa. Jego auto odnaleziono 3 km od dworca. Po tym zdarzeniu ślad po chłopcu zaginął.

“Rozszerzamy obszar działania. Do poszukiwań włączyli się nawet policjanci, którzy mają urlop. Od początku ponad 1 tys. osób bierze udział w akcji” – powiedział w sobotę komisarz Sylwester Marczak na krótkim briefingu dla dziennikarzy.

Pies policyjny poczuł zapach ojca 5-latka.

“W pobliżu bramki ewakuacyjnej z autostrady pies policyjny poczuł zapach ojca dziecka, jednak nie podjął tropu” – informują media. Dawid Żukowski wciąż nie został odnaleziony. Policja robi co może, by ustalić jego miejsce pobytu. Akcję wspierają także policjantki z Drezna, dysponujące specjalnie wyszkolonymi psami.
RMF FM informuje, że w piątek poszukiwania Dawida Żukowskiego prowadzono m.in. okolicach autostrady A2 na wysokości węzła Konotopa. Przy skrzyżowaniu ulic Żytniej i Ogrodników w Duchnicach – w pobliżu bramki ewakuacyjnej z autostrady – pies poczuł zapach ojca Dawida Żukowskiego. Przeszukano okoliczne pola, krzaki i studzienki kanalizacyjne. Bezskutecznie, ale nie jest to koniec poszukiwań.

Policja bada monitoring z okolic.

Dawid Żukowski po raz ostatni był widziany z ojcem w środę około godziny 17 w Grodzisku Mazowieckim. Podróżował z nim szarą skodą fabią o nr rejestracyjnym WGM 01K9. Pojawił się apel policji, by właściciele kamer przejrzeli nagrania z ostatnich dni.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

Wcześniej policja opublikowała zdjęcie ojca Dawida Żukowskiego, Pawła Ż. licząc na to, że w ten sposób trafią na trop 5-latka. “Ważne są dla nas wszystkie informacje. Bez względu na to, czy mężczyzna był widziany sam czy z dzieckiem. Środa, 10 lipca w godzinach 17.00 – 21.00. Informacje można przekazywać telefonicznie na nr 112 lub 22 755-60-10 (-11, -12, -13)” – czytamy w policyjnym komunikacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.