zdjPoseł PiS – Bartosz Kownacki zarzucił Bronisławowi Komorowskiemu kontakty z Piotrem P. oficerem byłych WSI, podejrzanym o defraudację pieniędzy SKOK Wołomin. Informację tę zdementowała Joanna Trzaska Wieczorek. Tymczasem pojawiło się zdjęcie, na którym obecny prezydent pozuje zarówno z Piotrem P., jak i innym aferzystą Mariuszem G.

Na początku marca, rozszerzono zarzuty pod adresem szefów SKOK Wołomin – którego nie należy mylić ze zwykłymi SKOKami. Przed aferzystami z Wołomina, już w 2012 roku KNF przestrzegał Grzegorz Bierecki. Dziś Piotr P., jest oskarżony o wyłudzenie 360 milionów złotych, a Mariusz G. (wraz z Mateuszem G.) o wyłudzenie blisko pół miliarda złotych.

Poseł PiS – Bartosz Kownacki, wczoraj pytał o ewentualne związki Bronisława Komorowskiego z Piotrem P. podczas obrad w Sejmie. Niestety, marszałek Radosław Sikorski po pierwszym pytaniu wyłączył Kownackiemu mikrofon. Polityk skierował więc do prezydenta pisemną prośbę o wyjaśnienia w tej sprawie. Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta, Joanna Trzaska-Wieczorek odpowiedziała:

Pan prezydent nie zna i nie spotykał się z panem Piotrem P.

Tymczasem Bartosz Kownacki, zaprezentował na konferencji prasowej zdjęcie prezydenta Komorowskiego właśnie z Piotrem P. i Mariuszem G., którzy stali na czele SKOK Wołomin:

Chciałbym jasno podkreślić, że pani rzecznik prasowa i pan prezydent Bronisław Komorowski mija się z prawdą (…). Mamy dowody w postaci zdjęć i w postaci filmów, z których jasno wynika, że w trakcie pełnienia funkcji prezydenta przynajmniej jednokrotnie pan prezydent skontaktował się z panem Piotrem P. Otóż w trakcie premiery filmu „Bitwa Warszawska”, w której uczestniczył pan prezydent (…), pan Piotr P. i pan Mariusz G. byli przedstawieni, jako producenci tego filmu i wówczas pan prezydent Komorowski bił im brawo, a później witał się z nimi, pozował do zdjęć, rozmawiał – wyjaśniał poseł PiS i pytał:

Pan prezydent wiedział, że kontaktuje się z panem Piotrem P., był na wspólnym spotkaniu, rozmawiali. Pytanie, ile jeszcze takich zdjęć jest, ile razy jeszcze będzie mijała się z prawdą Kancelaria Prezydenta?

Głos ponownie zabrała Trzaska – Wieczorek:

Ze stanowczością podtrzymuję twierdzenie, że pan prezydent nie zna i nie spotykał się z panem Piotrem P. Nie zaprzecza temu w żaden sposób okoliczność, że podczas premiery „Bitwy Warszawskiej” zostali przedstawieni panu prezydentowi producenci filmu. Na premierze obecnych było zdecydowanie ponad 1000 osób.