zdjPoseł PiS – Bartosz Kownacki zarzucił Bronisławowi Komorowskiemu kontakty z Piotrem P. oficerem byłych WSI, podejrzanym o defraudację pieniędzy SKOK Wołomin. Informację tę zdementowała Joanna Trzaska Wieczorek. Tymczasem pojawiło się zdjęcie, na którym obecny prezydent pozuje zarówno z Piotrem P., jak i innym aferzystą Mariuszem G.

Na początku marca, rozszerzono zarzuty pod adresem szefów SKOK Wołomin – którego nie należy mylić ze zwykłymi SKOKami. Przed aferzystami z Wołomina, już w 2012 roku KNF przestrzegał Grzegorz Bierecki. Dziś Piotr P., jest oskarżony o wyłudzenie 360 milionów złotych, a Mariusz G. (wraz z Mateuszem G.) o wyłudzenie blisko pół miliarda złotych.

Poseł PiS – Bartosz Kownacki, wczoraj pytał o ewentualne związki Bronisława Komorowskiego z Piotrem P. podczas obrad w Sejmie. Niestety, marszałek Radosław Sikorski po pierwszym pytaniu wyłączył Kownackiemu mikrofon. Polityk skierował więc do prezydenta pisemną prośbę o wyjaśnienia w tej sprawie. Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta, Joanna Trzaska-Wieczorek odpowiedziała:

Pan prezydent nie zna i nie spotykał się z panem Piotrem P.

Tymczasem Bartosz Kownacki, zaprezentował na konferencji prasowej zdjęcie prezydenta Komorowskiego właśnie z Piotrem P. i Mariuszem G., którzy stali na czele SKOK Wołomin:

Chciałbym jasno podkreślić, że pani rzecznik prasowa i pan prezydent Bronisław Komorowski mija się z prawdą (…). Mamy dowody w postaci zdjęć i w postaci filmów, z których jasno wynika, że w trakcie pełnienia funkcji prezydenta przynajmniej jednokrotnie pan prezydent skontaktował się z panem Piotrem P. Otóż w trakcie premiery filmu „Bitwa Warszawska”, w której uczestniczył pan prezydent (…), pan Piotr P. i pan Mariusz G. byli przedstawieni, jako producenci tego filmu i wówczas pan prezydent Komorowski bił im brawo, a później witał się z nimi, pozował do zdjęć, rozmawiał – wyjaśniał poseł PiS i pytał:

Pan prezydent wiedział, że kontaktuje się z panem Piotrem P., był na wspólnym spotkaniu, rozmawiali. Pytanie, ile jeszcze takich zdjęć jest, ile razy jeszcze będzie mijała się z prawdą Kancelaria Prezydenta?

Głos ponownie zabrała Trzaska – Wieczorek:

Ze stanowczością podtrzymuję twierdzenie, że pan prezydent nie zna i nie spotykał się z panem Piotrem P. Nie zaprzecza temu w żaden sposób okoliczność, że podczas premiery „Bitwy Warszawskiej” zostali przedstawieni panu prezydentowi producenci filmu. Na premierze obecnych było zdecydowanie ponad 1000 osób. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.