Foto: pixabay.com

Turcja grozi UE zmianami w umowie o ograniczeniu napływu imigrantów. Turecki minister ds. europejskich Omer Celik grozi „przeglądem” umowy z UE w sprawie imigrantów – podaje ndie.pl.

Wobec napięć w stosunkach z Holandią turecki minister ds. europejskich Omer Celik zagroził wczoraj „przeglądem” porozumienia, na mocy którego ograniczony został napływ migrantów przez Turcję do Unii Europejskiej – podała oficjalna agencja Anatolia.

W opinii ministra Celika Turcja powinna dokonać przeglądu części zawartego rok temu porozumienia, poświęconej przekraczaniu przez migrantów granicy lądowej. Kraj ten ma granicę lądową z dwoma krajami UE: Grecją i Bułgarią. Oznacza to, że Turcja może w każdym momencie otworzyć swoje granice dla milionów uchodźców chcących dostać się w głąb Europy.

Z kolei wicepremier Turcji Numan Kurtulmus uważa, że porozumienie z Unią Europejską w sprawie powstrzymania fali migrantów już nie obowiązuje. „Europa nie dotrzymała obietnic w ramach porozumienia dotyczącego migrantów i dlatego z naszej strony umowa już nie obowiązuje” – powiedział.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w poniedziałek zagroził Holandii sankcjami i pozwaniem przed Europejski Trybunał Praw Człowieka. Zarzucił też kanclerz Niemiec Angeli Merkel wspieranie terroryzmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.