Foto: Flickr.com

Polskie i zagraniczne media informują o rzekomych planach Donalda Tuska, według których były premier rozważa powrót do Polski. Wszystko jednak zależy od wydarzeń w Polsce.

Według nieoficjalnych informacji Donald Tusk ma plany, by ubiegać się o fotel prezydenta. Były premier uzależnia jednak ewentualne kroki od wydarzeń w polskiej polityce.

Jeśli PiS utrzyma się przy władzy i podtrzyma zaufanie społeczne na takim wysokim poziomie jak obecnie, to  Donald Tusk wybierze drogę międzynarodową w swojej karierze.

Jeśli jednak partia rządząca nie poradzi sobie, a notowania aktualnego szefa Platformy Obywatelskiej będą niskie – to powrót byłego premiera jest bardziej niż prawdopodobny.

Donald Tusk miałby wtedy wrócić do polskiej polityki jako główny kandydat „zjednoczonej opozycji” na prezydenta w wyborach w 2020 roku. Grzegorz Schetyna oraz Ewa Kopacz pozytywnie oceniają hipotezę powrotu Donalda Tuska.

– Donald Tusk jest dzisiaj świetnym przewodniczącym Rady Europy, czyli jest prezydentem Europy. Skoro jest świetnym prezydentem Europy, to równie dobrze pewnie reprezentowałby polskie interesy, będąc głową państwa polskiego – stwierdziła Ewa Kopacz.

Jeżeli będzie kandydatem PO, całej części opozycyjnej, to uważam, że to jest interesujący projekt. A przy tym ekspresie, tempie zmian, które się dzieją, trudno pisać scenariusze na za cztery lata – powiedział mediom Grzegorz Schetyna.

pikio.pl/DK

2 KOMENTARZE

  1. Tusk za prezydenta ?? to chyba jakiś żart. !!! On w UE trzepie taką kasę że do Polski już w ogóle nie wróci, bo niby po co. Kupi se jakąś wyspę na Atlantyku i będzie se żyć za „skromną” emeryturkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.