Foto: Flickr.com

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na konferencji prasowej po nadzwyczajnym szczycie UE-Turcja w Brukseli oświadczył, że dobiegły końca dni nielegalnej imigracji do Europy. Unia i Turcja uzgodniły chęć wdrożenia nowego planu dla problemu imigranckiego.

Zdaniem Tuska plan ten może przynieść przełom w walce z kryzysem migracyjnym. „Przyjęliśmy z zadowoleniem nowe, śmiałe propozycje przedstawione dziś przez Turcję, by zaradzić kryzysowi migracyjnemu” – powiedział.

Plan Turcji zakłada: odsyłanie wszystkich osób przeprawiających się nielegalnie na linii Turcja-greckie wyspy; przyspieszenie liberalizacji wizowej dla obywateli Turcji; przyspieszenie wypłaty 3 mld euro na pomoc uchodźcom w Turcji oraz udostępnienie kolejnych 3 mld euro po 2018 r.; przygotowanie do otwarcia pięciu nowych rozdziałów w negocjacjach w sprawie przystąpienia Turcji do UE; możliwość utworzenia „bardziej bezpiecznych” stref w Syrii; przesiedlenia uchodźców bezpośrednio z Turcji do UE według formuły, że za jednego odesłanego imigranta syryjskiego z Grecji do Turcji Unia Europejska przyjmie jednego Syryjczyka z tureckich obozów dla uchodźców.

„Wszyscy jesteśmy świadomi, że mamy przełom. Musimy być bardzo ostrożni ze szczegółami, np. prawnymi, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to najbardziej obiecujący moment w tym procesie” – zapewniał Tusk.

stefczyk.info/mn

3 KOMENTARZE

  1. Co to znaczy dobiegło końca ? Powinniście stanąć przed sądem za wpuszczenie ich i okłamywanie nas , że to dla naszego dobra . Tymi waszymi kłamstwami zniszczyliście Europę .

  2. Dni nielegalnej imigracji dobiegły końca, to fakt. Plan islamisty Erdogana jest bowiem prosty: UE znosi wizy dla obywateli Turcji. Turcja odczekuje chwilę i każdemu dzisiejszemu nielegalnemu emigrantowi wydaje paszport Turecki pod warunkiem natychmiastowej “wycieczki” do UE. Islamizacja rusza pełną parą, po chwili zaczyna się Dzień X. Tusk z Merkelową – zdrajcy cywilizacji – właśnie dopuścili się zbrodni na skalę kontynentalną. A banda głąbów dokoła wierzy w sukces. Jak można wierzyć, że kłamcy, lewacy oraz idiotki odniosą jakikolwiek sukces z wyrachowanymi islamistami, jak Erdogan.

  3. 1. Problem mozna bylo juz dawno rozwiazac – uciac dzialalnosc usraela niszczacego najemnikami Syrie od 2011r…..

    2. Skasowac organizacje nawolujace to emigracji afrykanczykow do EU.

    3. Wlasnie “ustalono” zalew europy afrykanczykami – jak Turcja wejdzie do EU to granice SIE OTWORZA DLA WSZYSTKICH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.