Dziś TVN został wyróżniony nagrodą telewizji 25 lecia. Odebrał ją były członek PZPR, chwalony przez samego Jerzego Urbana – Mariusz Walter.

Portal press.pl poinformował, iż: „Podczas gali Grand Press zostały przyznane nagrody Media 25-lecia. Otrzymały je redakcje, które wniosły największy wkład w rozwój wolnych mediów i dzięki którym polskie dziennikarstwo stało się zawodowe, profesjonalne, a także rozwinięte technologicznie”.

Wśród laureatów znaleźli się TVN – telewizja 25 lecia, „Gazeta Wyborcza” – gazeta 25 lecia, RM FM – radio 25 lecia.

Nagrodę dla telewizji TVN, odebrał założyciel stacji – Mariusz Walter, o którym w liście do generała Kiszczaka w samych superlatywach pisał Jerzy Urban. „Nadaje się na głównego konsultanta, jakiegoś szefa programowania, szefa realizacji programów radiowych i TV – jednym słowem nie kierownika działu propagandy, lecz główną siłę koncepcyjno-fachową. Najzdolniejszy w ogóle redaktor telewizyjny w Polsce, organizator i koncepcjonista. Przedstawia tow. Rakowskiemu i mnie sporo interesujących koncepcji ogólnopolitycznych i propagandowych”.

Walter był polecany jako ewentualny szef jednostki, która miała poprawić wizerunek Służby Bezpieczeństwa i Milicji Obywatelskiej w społeczeństwie.

na podstawie: niezalezna.pl