siedziba TVP /foto: wikimedia.commons.org

Telewizja Polska chce, żeby audycje komitetów wyborczych, które musi emitować bezpłatnie w TVP1 i TVP2 przenieść do TVP INFO które ma około dziesięciokrotnie mniejszą oglądalność. Takie rozporządzenie uderzy tylko w małe partie opozycyjne a faworyzować będzie stary układ partii które mają dużo środków na reklamę z naszych podatków.

Prezes Telewizji Polskiej SA Juliusz Braun twierdzi, że TVP INFO zastąpi TVP1 i TVP2, ponieważ ma taką samą dostępność i zasięg – To jednak wprowadzenie świadomie bądź nie w błąd wyborców. Badania AGB Nielsen pokazują, ze TVP1 i TVP2 ma łącznie 29,23% udziału w rynku, zaś TVP INFO 2,79%. Świadczy to tylko o tym, że realny dostęp do programów wyborczych będzie na TVP INFO dziesięciokrotnie mniejszy.

Oficjalnie Telewizja Polska zdecydowała się na taki krok, ponieważ chodzi o zbyt duże straty z reklam poniesione na rzecz bezpłatnych audycji komitetów wyborczych… oraz zmianę ramówki. – Wyjaśnia rzecznik TVP Jacek Rakowiecki.

Faworyzowanie złodziei z naszych podatków

Nie ulega wątpliwość, że znacznie większe szanse na dotarcie ze swoim przekazem będą miały partie polityczne które od ponad 20 lat zasiadają w sejmie RP. Nie ulega wątpliwości również to, że partie te, mają wystarczająco dużo środków na wykupienie swoich spotów wyborczych w TVP1 i TVP2 w przeciwieństwie do niezależnych komitetów wyborczych obywateli, czy małych partii opozycyjnych których najzwyczajniej w świecie na to nie stać gdyż nie otrzymują pieniędzy z budżetu państwa.

Ruch Narodowy wystosował apel w tej sprawie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o to, aby nie przenosiła nieodpłatnych audycji wyborczych do niszowej, wyspecjalizowanej stacji jaką jest TVP INFO. Ich zdaniem taka zmiana powoduje złamanie art.117 kodeksu wyborczego, który gwarantuje rozpowszechnianie nieodpłatnie audycji wyborczych w każdym z programów ogólnokrajowych.

na podstawie: narodowcy2014.pl