youtube.com

Telewizja polska nie pokaże spotu „Wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi. Ty też!”, który został poświęcony problemowi GMO wpisującemu się w debatę nad CETA i TTIP.

W spocie występuje aktor Sławomir Sulej (Psy 2, Nic śmiesznego, Kiler), który gra rolę naukowca trzymającego w rękach białego królika. Akcja dzieje się w tajemniczym laboratorium. W tle mroczna muzyka. Przekaz: wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi, na których testuje się genetycznie modyfikowaną żywność.

„Nasz spot ‘Wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi’ nie zostanie wyemitowany przez Telewizję Publiczną w ramach nieodpłatnego czasu antenowego przeznaczonego dla organizacji pożytku publicznego. TVP argumentuje to tak: – ‘Spoty powinny wpływać na zmianę postaw społecznych, a tymczasem przedstawiony spot promuje akcję podpisywania petycji’” – czytamy w oświadczeniu Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO), niezależnej fundacji badawczo-edukacyjnej.

Argumentacja TVP jest po prostu absurdalna. Bez wątpienia wpływ na taką decyzję miała bieżąca sytuacja polityczna i debata nad wprowadzeniem umów CETA i TTIP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.