islam / islamizacjaZdaniem Trybunału Sprawiedliwości UE uchodźcy ubiegający się o azyl w danym kraju muszą mieć pomoc socjalną na wysokim poziomie – tak aby dzięki zasiłkom można było wynająć mieszkanie.

Zgodnie z unijną dyrektywą państwo członkowskie jest zobowiązane do zapewnienia osobie ubiegającej się o status uchodźcy tzw. materialnych warunków przyjmowania, które obejmują zakwaterowanie, wyżywienie i odzież. Wysokość zasiłków powinna zapewnić godny poziom życia uchodźcom, wystarczyć na pokrycie kosztów wynajmu mieszkania i być dostosowana do ich stanu zdrowia. W Polsce, jak twierdzą uchodźcy, zasiłki są za niskie.

Co ciekawe, w Polsce uchodźcy dorobili się swojej gazety – Refugee.pl na jej łamach  żalą się jak mały socjal jest w naszym kraju. Iranka zwraca uwagę, że zasiłek, jaki otrzymywała, w wysokości około 700 zł, wystarczał tylko na część kosztów utrzymania, a nieznajomość języka polskiego utrudniała jej znalezienie pracy. Iranka żaliła się także na problem z dostępem do opieki zdrowotnej.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.