Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło  projekty podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych oraz ramowe plany nauczania dla wszystkich typów szkół. 

Wydaje się, że po latach zaniedbań, nacisk wreszcie zostanie położony na wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, przywiązania do historii i tradycji narodowych.

Cieszy mnie to, że uczeń w polskiej szkole będzie mógł poznać bohaterów naszej historii, że ta historia po prostu będzie mogła być realizowana. Nie trzeba będzie prowadzić głodówki w obronie historii – powiedział wiceminister edukacji Maciej Kopeć.

Bardzo ważne jest to, że już w IV klasie uczniowie poznają sylwetkę bohatera – rotmistrza Witolda Pileckiego, więźnia i organizatora ruchu oporu w KL Auschwitz, a także autora raportów o Holocauście.

Zgodnie z przedstawionymi zapisami, kształcenie ogólne w szkole podstawowej ma na celu m.in. wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu oraz patriotyzmu. Podkreślono również szacunek dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych.

1 KOMENTARZ

  1. I bardzo dobrze.
    Przydałoby się jeszcze ograniczyć pierdoły o mitach greckich i rzymskich do 1-2 lekcji, a więcej czasu poświęcić na czasy II WŚ i po niej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.