W jednej ze szkół malezyjskich uczniom zabrania się nosić krzyża – chyba, że uzyskają zgodę od komisji dyscyplinarnej szkoły. Uczniowie chrześcijańscy, którzy zlekceważą nowe rozporządzenie muszą się liczyć z karami cielesnymi!

Nauczyciel ze szkoły potwierdzili, że Ci, którzy chcieli nosić takie symbole powinny uzyskać zgodę od szkoły. – Jeden z nauczycieli powiedział, że jest to rzekomo zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji.

O całej sprawie poinformował zaniepokojony rodzić dziennik 'Daily Express’ który zapoznał się z rozporządzeniem podczas briefingu dla rodziców nowo przyjętych uczniów.

„Wyjaśnienia na temat makijażu, biżuterii i włosów były normalne jak dla każdej szkoły, ale byłem zaskoczony, kiedy nauczyciele powiedzieli mi, że uczniowie mają zakaz noszenia krzyży bez uzyskania uprzedniej zgody rady dyscyplinarnej” – wyjaśnia rodzic. „To co mnie niepokoi to, dlaczego zakaz noszenia symboli religijnych jest wprowadzany pod przykrywką czystości osobistej” – dodaje.

Rodzic w rozmowie z „Daily Express” twierdzi również, że nie ma prawa czy ustawy o szkolnictwie lub gdziekolwiek indziej, aby można było przewidywać karę cielesną za noszenie symboli religijnych w szkołach – apeluje do reszty rodziców chrześcijańskich aby sprzeciwili się temu zakazowi w tej szkole, ale i w innych, jeśli takie same rozporządzenia obowiązują.

Według danych Pew Research Center z 2010 roku w Malezji żyje 63% muzułmanów. Chrześcijaństwo wyznaje 9% społeczeństwa.

źródło: themalaysianinsider.com