supernowosci24.pl

Niemieccy policjanci podczas akcji w Hesji oraz Nadrenii-Palatynacie aresztowały aż 11 osób. Jak podaje prokuratura – główni podejrzani to 21-latek z Offenbach oraz dwaj 31-letni bracia z Wiesbaden. Jak się okazuje wszyscy trzej mieli ścisłe związki z salafitami. 

 

Kim są terroryści?

Wszyscy zatrzymani mężczyźni jeszcze dziś zostaną doprowadzeni do sędziego śledczego, który zadecyduje o tym, czy zostaną aresztowani. Jak wynika z dodatkowych informacji przekazanych przez prokuraturę, śledztwem objętych jest 10 podejrzanych z Frankfurtu, Offenbach, Wiesbaden i Moguncji. Zatrzymani są w wieku od 20 do 42 lat. Mogą być oskarżeni o finansowanie terroryzmu oraz zawiązanie przestępczego spisku.

 

Mieli przygotowany plan 

Źródło : warszawa.onet.pl

 

Do tej pory ustalono, że aresztowani mężczyźni wspólnie planowali zamach terrorystyczny. Atak miał mieć podłoże ideologii islamistycznej. Według policji, atak miał zabić “jak największą liczbę niewiernych”. Przygotowując zamach, mężczyźni skontaktowali się z kilkoma różnymi handlarzami bronią. Wynajęli również dużą ciężarówkę, a także zaczęli gromadzić aktywa, by móc sprzedając je, a następnie sfinansować zaplanowaną akcję.

 

Ponad 200 niemieckich funkcjonariuszy w akcji 

Źródło :wiadomości.dziennik.pl

 

Dokładnie przeszukano również wszystkie miejsca, w których wcześniej przebywali zatrzymani mężczyźni. Podczas przeszukania zabezpieczono obszerny materiał dowodowy, w tym ponad 20 tys. euro w gotówce, wiele noży, maczet, narkotyki, liczne dokumenty oraz dane na nośnikach elektronicznych. Działania służb mundurowych były zaplanowane i dokładnie przygotowane. W akcji policyjnej przeprowadzonej rano uczestniczyło około 200 funkcjonariuszy urzędu kryminalnego w Hesji. Ponadto w działaniach uczestniczyły policyjne jednostki specjalne z Hesji i innych krajów związkowych.

 

Zatrzymania w Holandii 

Z kolei Holenderska policja zatrzymała 40-letniego mieszkańca Utrechtu. Jest on podejrzewany o związek z poniedziałkową strzelaniną w mieście Utrechtu. 37-letni Gökmen Tanis zaczął strzelać do pasażerów podróżujących tramwajem. Wskutek tego 3 osoby zmarły, natomiast 5 ciężko rannych trafiło do szpitala.

Jak podaje policja 40-letni mężczyzna został zatrzymany we wtorek około godziny 15:30 w swoim domu w Utrechcie. Policja poinformowała jedynie, że jest podejrzany o związek ze strzelaniną. Okazuje się, że jego związek z całą sprawie jest nadal badany, a śledztwo cały pozostaje w toku. Z ustaleń wyniki, że do piątku ma stanąć przed sądem śledczym.

 

Źródło : superstacja.tv

 

Zobacz również : https://parezja.pl/zamach-w-nowo-zelandzkim-meczecie/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.