21 listopada 2014 roku, w czasie 69 sesji Zgromadzenia ONZ, poddano pod głosowanie projekt rezolucji o „walce z gloryfikacją nazizmu”. Za było 115 państw, przeciw zagłosowała Ukraina, USA i Kanada.

Projekt uchwały został przedstawiony przez Rosję. Jak można przeczytać w oficjalnych dokumentach, szczególnie potępiała ona gloryfikację „w jakiekolwiek formie” byłych członków Waffen-SS, a także wzywa kraje członkowskie do niedopuszczenia by organizacje nazistowskie stawiały pomniki. Za antynazistowską uchwałą głosowało 115 państw, przeciw były 3 – Ukraina, USA oraz Kanada. Jak podaje „Warszawska Gazeta”, Polska…wstrzymała się od głosu.

Jak swoją postawę tłumaczyli Ukraińcy? Tym, że na Ukrainie nie odradza się banderowski neonazizm, a to Rosja jest krajem faszystowskim przez co nie miała ona prawa zgłaszać takiej uchwały.

Mimo, że Rosji wiele można zarzucić to jednak wychwalanie faszyzmu ma miejsce na Ukrainie regularnie. Dość wspomnieć marsze neonazistów w Kijowie czy Lwowie, pod czerwono – czarnymi flagami OUN – UPA.

na podstawie: Warszawska Gazeta, kronikanarodowa.pl

1 KOMENTARZ

  1. w jednym tekscie -Za było 115 państw, przeciw zagłosowała Ukraina,Rosja i Kanada. vs Za antynazistowską uchwałą głosowało 115 państw, przeciw były 3 – Ukraina, USA oraz Kanada. Jak podaje „Warszawska Gazeta”, Polska…wstrzymała się od głosu. skad ta schizofrenia?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here